Пошук найбільш функціонального одягу постійно супроводжує людство ще з тих часів коли наші далекі предки експериментували з шарами в одязі та поступово пройшли шлях від шкір тварин до бавовняних, лляних, шовкових та шерстяних тканин.

Тришарова концепція одягу

Зараз ми продовжуємо рух вперед, наприклад, серед натуральних тканин з’явилося наступне покоління шерсті (16 мікрон). Так само в ХХ столітті відбулася революція і серед синтетичних матеріалів. Тепер на їх основі можна отримувати вироби з різними властивостями, так, наприклад, з поліестеру роблять і термобілизну, і фліси, і куртки, і навіть, намети. Виробники експериментують не тільки з матеріалами, але й з типами плетінь, це також дозволяє покращити терморегуляцію. І не варто забувати про мембрани, які стали справжньою революцією в захисті від опадів, і зараз їх часто можна побачити, вже, і в колекціях міського одягу.

Навіщо такі експерименти, якщо ми маємо гарний вибір одягу з відносно недорогих бавовняних тканин?

Бавовна (англ. cotton), попри очевидні переваги в які входять і її ціна, і простота догляду, має свою “ахіллесову п’яту” – вона добре вбирає вологу. Поки ви не активні це непомітно, але варто тільки пришвидшити темп або ж одягти зайвий шар одягу, як ваша бавовняна сорочка, футболка або ж джинси (це теж бавовна) стає мокрою і важкою. На додаток вона ще й погано відводить пару від тіла, що означає постійний контакт вашої шкіри з вологою, що власне і стає причиною застуд, відчуття переохолодження або просто дискомфорту.

 Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, ця особливість для вас може бути не критичною. Тришарова концепція одягу підійде вам, якщо маєте схильність до динаміки, прискорень та навантажень, або ж хочете комфортно утеплитися.          

Шари:

Базовий (має швидко відвести вологу від тіла на наступний шар) – в цю категорію потрапляє термобілизна.

Термобілизна: як вибрати?

Середній (має ефективно утеплити, швидко пропустити пару на наступний рівень не накопичуючи вологу) – в цій категорії знаходять фліси або пухові светри (не активний рух) чи, наприклад, гібридні технологічні фліси з синтетичними утеплювачами.

Фліс: як вибрати?

Зовнішній (має захистити від опадів та вітру, випустити пару назовні) – тут у нас є вибір з мембранних курток, софтшелів, або мембранних пуховиків.

Мембранна куртка: як вибрати?

тришарова концепція одягу

 

Таким чином, якщо ви правильно підібрали одяг, при активному русі пар не буде затримуватися у шарах вашого одягу й швидко виходитиме назовні, в той самий час волога або вітер надійно зупинятиметься зовнішнім шаром.

Існує стереотип поширений серед початківців, що завдяки технологічному одягу тіло не пітніє. Це не так, пітніти нормальна реакція будь-якої живої людини на навантаження, так само, як мотор нагрівається при збільшенні обертів. Однак завдяки цьому типу одягу, як тільки ви сповільнюєтеся, нормальний мікроклімат відновлюється в рази швидше в порівнянні з бавовняними сетами.

Тришарова концепція одягу має ключову перевагу, яка полягає в тому, що відповідно до обставин ви можете використовувати шари, як разом, так і окремо. Наприклад, в літню спеку можна використовувати тільки базовий, якщо ж почнеться дощ – додати зовнішній, і тільки коли вже стане зовсім холодно і мокро, одягнути повний комплект. Якщо з вами є рюкзак в який ви ховатимете все зайве на даний момент, цей підхід дасть вам достатньо можливостей для комбінування. Таким чином ви будете готовими для різних викликів,  які так часто важко передбачити у подорожах.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *