Штурмовий рюкзак

Перші асоціації, що виникають у людей, які не стикалися з даними наплечниками, прив’язують їх до військової тематики. На англомовних ресурсах вони знаходяться в категорії “ascent backpacks” – що перекладається, як “рюкзаки для сходжень”. Першопочатково штурмові рюкзаки були задумані як спорядження для технічного альпінізму, однак дуже швидко досвідчені мандрівники оцінили їх переваги.

Попри очевидні плюси про які йтиметься далі, така категорія спорядження, як штурмовий рюкзак має ряд особливостей, а тому підійде не всім. Почнемо з того, що функціонально такі наплічники мають бути максимально легкими і при цьому зберігати зносостійкість. У них має бути зручно рухатися вгору і дуже бажано, щоб жоден елемент не виступав із-за спини. Тому, виходячи з цих потреб, виробники забирають все зайве і в більшості випадків штурмові рюкзаки виглядають доволі мінімалістично.

Особливості конструкції  

Спинка

У таких наплечниках вона може бути або полегшеною, або спинки, як такої, не буде зовсім. Тому вміння правильно пакувати речі вам ще й як знадобиться. Одна з головних вимог в цьому класі рюкзаків – усунути фактор налипання снігу, тому розробники створюють моделі з максимальним приляганням до спини. Також серед штурмових рюкзаків можна зустріти моделі зі зйомною спинкою, яка за потреби перетворюється на сідачку. Є ще одна важлива особливість, на яку варто звернути увагу, – спинки у них не регулюються, тому вдалим вибором буде модель, яка ідеально, без дискомфорту, прилягає відразу.    

 

Клапан

Відповідно до концепту максимального полегшення в цій категорії часто можна побачити зйомні клапани, а також сітки, якими можна кріпити шолом.

В загальному зніматися можуть не тільки клапани, часто зняти можна також і пояс, і окремі елементи, що переводить ваш рюкзак з категорії легких в ультралегкі.

Рейнкавер в таких рюкзаках не передбачений, оскільки, на висоті штормовий вітер просто здує цей елемент спорядження. Окрім того, виробники мають враховувати той фактор, що з штурмовим рюкзаком у багатьох випадках доводиться працювати у рукавицях тому легкість та швидкість доступу тут вирішальна.

 

Пояс

Цей елемент дозволяє зекономити суттєву кількість грамів. Якщо ви звикли до великого поясу вас очікує розчарування. В такому рюкзаку на його місці буде, або стропа, або він буде значно менший, не обов’язково не зручний, але точно менший. В багатьох моделях є “полички”, таким чином передбачена можливість кріпити  карабіни, що дозволяє більш рівномірно розподіляти вагу і мати необхідне спорядження завжди під рукою.

 

Інші елементи

  • Кріплення льодоруба (льодового інструменту).
  • Кріплення для підвішування рюкзака в якості баула.
  • Бокові стяжки, на які можна прикріпити кішки, мотузки, килимок, лижі.
  • Стяжка для кріплення мотузки.

А тепер, власне, найцікавіше: чому штурмовий рюкзак може бути цікавим не лише альпіністам, але й усім, хто любить трекінг. Все дуже просто, адже відмовляючись від всього зайвого, виробники створили універсальні легкі та міцні рюкзаки, які можливо не забезпечать найбільшого комфорту і часто позбавлені корисних дрібниць, на зразок, бокових кишень, однак для походів з необхіднім мінімумом спорядження або для подорожей автостопом, вони підходять, як ніщо інше.

Штурмові рюкзаки: Osprey mutant 38 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *