В минулій публікації Штурмовий рюкзак: що всередині?  описано характерні риси цієї категорії спорядження. В цьому дописі ви знайдете більш детальну характеристику штурмового рюкзака Osprey Mutant 38 від Івана Бандрівського

Штурмові рюкзаки: Osprey Mutant 38

Вперше одягнув Mutant 38 на спину ще вдома, гарно ліг на спину, оцінив що пояс сідає на стегна і затягується з запасом. В інших рюкзаках мінімальний розмір пояса був завеликий.

Першим моїм досвідом використання цього рюкзака – було сходження на Монблан. Хто ходив зі мною той знає мій стиль, йти треба багато, нести також немало. Тоді мені вдалося вмістити в рюкзаку дуже багато речей. Сам здивувався, скільки всього влізло. Коротко про те, що входило в моє “дуже багато”:

– штурмовий одяг, пуховка, термуха, шкарпетки, фліска, рукавички, шапка, бафка та ще якісь дрібнички;

– система, кілька карабінів, бурів, петель та ще якихось залізяк;

– спальник;

– надувний коврик;

– шнурівка 30м 9мм;

– льодоруб;

– черевики 43-го розміру;

– кішки;

– шолом;

– казанок 3л та пальник, миска ложка горнятко;

– літровий джет;

– два балона газу по 240г;

– термос 0,5л;

– аптечка (не особиста, загальна!);

– Їжа на три дні;

– і найголовніше НАМЕТ для 4-х людей вагою 4,5 кг!

– різні дрібнички типу ліхтарик, павербанк, документи, ніж, окуляри, фляга для води і т.д.

Це все влізло в рюкзак, ззовні були черевики, льодоруб та шолом, намет під клапаном. Звичайно вміння пакувати рюкзак зіграло свою роль. Нести то все було не важко, але відчувалося що рюкзак не розрахований на такі навантаження. На штурм вершини рюкзак був набагато легший, не було потреби пхати в нього стільки речей, тому клапан залишив в наметі, а все необхідне зі свистом залетіло всередину.

Хто ходив на технічно нескладні маршрути типу класичного підйому на Монблан той знає як виглядає процес: трохи піднапряглися на скелях після кулуару, а далі шкандибаємо ногами і переводимо подих поки не дійдемо до вершини. По дорозі доводилось діставати з рюкзака певні речі: кішки, льодоруб, пуховку, завдяки зручним кріпленям та затяжкам всі дії без проблем виконувалися у флісових рукавичках. Дуже зручно знімати льодоруб на ходу, не знімаючи самого рюкзака.

Для Монблану Mutant 38 можна рекомендувати. Згодом мав досвід користування рюкзаком на технічно складних маршрутах. Рюкзак гарно сидить, не заважає лізти, пояс добре поєднується з системою, додаткові полички на поясі додають комфорту при роботі зі спорядженням.

Окремо хочу відзначити досвід використання мутанта в походах, для трекінгу. Мав кілька таких походів, переважно не довгих (до 4-х днів). Для бувалих мандрівників об’єму 38 літрів цілком достатньо. Мені без проблем влазили всі необхідні речі навіть намет всередині рюкзака. Ззовні міг бути лише карімат, який до речі без особливих зусиль кріпиться за допомогою бокових лямок. Слід відзначити що в рюкзаку немає рейнкавера, як і у всіх штурмових рюкзаках, тому хто візьме його з собою в похід пакуйте речі в гермомішки або добре вивчайте прогноз погоди. Також в рюкзаку обмежена кількість різних кишень, точніше лише одна кишеня в клапані та одна велика всередині рюкзака для питної системи чи ще для чогось. Тому хто любить розпихати все по поличках, цукерки в кишеню на пояс, фляга в бокову кишеню, баф в іншу, ліхтарик в клапан, документи і карта у фронтальну, косметичка у внутрішню то мабуть не буде в захваті від мутанта))

Особисто для мене цей рюкзак універсальний і задовольняє майже всі потреби моєї життєдіяльності в горах. Чому майже всі? Кілька раз потрібно було рюкзак для міні-експедиції до двох тижнів, куди потрібно було взяти багато спорядження, їжу, бензин, газ та інше для цього в нього недостатньо літражу, тому зараз дивлюся на Mutant 52.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *