У вівторок 2.04.2019 року відкрилася реєстрація на цьогорічні пригодницькі змагання Gorgany Race 2019. Це гарний привід для того, щоб поспілкуватися з Нестором Грицаєм переможцем у класах: 2014 – вело, 2017 – велоспринт. 

Gorgany Race 2019

В якому році вперше потрапив на Горгани рейс?

Вперше стартував 10 років тому в 2009 році (біг у класі трек, команда з трьох осіб). До того часу я ще не стикався з настільки складним змаганням, проте саме тоді в пам’яті закарбувались усі ті моменти перегонів, заради яких береш участь у наступних змаганнях. Наступні рази  брав участь тільки на велосипеді, для мене це набагато драйвовіше, чим пішки.

Що можеш сказати про еволюцію змагань: учасники, дистанції, відчуття під час треку?

Рівень змагань постійно зростає, це помітно. Відповідно і учасників стає більше, особливо сильних учасників, які мають шанси зайняти призові місця. Дистанції завжди дуже різні, тим Gorgany Race, і цікавий. Бувало таке, що повторювались певні відрізки шляху, який ми долали в якийсь із попередніх років, дистанція кожного разу дуже особлива. Мені навіть здається, що якщо проїхати повністю один і той самий маршрут двічі, то ці два рази будуть настільки різні, шо враження будуть такі, наче їхалось зовсім різними маршрутами. Гори завжди різні, тим і притягують до себе. Ще дуже впливає на враження від змагань погода. Кількість хмарності та опадів, температура та швидкість вітру може зробити з приємної прогулянки епічні страждання, тому до кожного із цих факторів погоди треба бути готовим якомога краще.

Якщо бути вже зовсім відвертим, то я люблю коли на такого роду змаганнях, якраз погана погода: дощ, болото, вітер – ось це моє…

Шкода коли в рюкзаку залишається невикористана термуха і вітрівка, яку тягав з собою 30 годин. Зауважив, що з кожним наступним рейсом, я все більше знав чого можна очікувати від власного організму, і це дуже допомагало.

Як зазвичай готуєшся?

Підготовка до Gorgany Race не завжди виходить так, як плануєш, на це потрібен час якого, зазвичай, на все не вистачає, але я для себе стараюся визначити певні обов’язкові тренування. Наприклад, короткі тренування – 2 рази в тиждень, 2 рази в місяць, 4 годинне тренування, і бажано, хоча би 1 раз на місяць виділити день, щоб катнути горами. Зазвичай, я не намагаюся схуднути чи поправитися, але якщо тренувальний процес більш – менш відбувається, то перед змаганнями я важу на 4-5  кг менше, чим звичайно.

Gorgany Race
Gorgany Race

Що порадиш тим хто стартуватиме вперше?

Я думаю, що такого роду змагання бігають люди, які ходили в гори, тому вони розуміють, що це не проста прогулянка, і тут потрібно бути готовими до різного роду складнощів: погода, швидкий темп, переправи, часто бездоріжжя і все подібне. Але все ж я б радив, в першу чергу, добре подумати чи ви фізично і морально готові до такого (щоб потім не було всіляких проблем і негараздів). Якщо ви все ж сповнені ентузіазму, натхнення і впевненості, то раджу цього не втрачати до фінішу, і головне, щоб жодні труднощі, а їх буде багато на вашому шляху, нітрохи вас не розчаровували, і ви не втрачали свого запалу.

Ще важливо пам’ятати, що зі здоров’ям не можна жартувати, і якщо вас щось почало боліти потрібно відразу попередити свого напарника. На будь які змагання можна повернутися наступного року, а здоров’я потрібно берегти! Але якщо ви все ж до останнього сумніваєтеся бігти, їхати чи ні, то я б радив все ж прийняти участь.

Це незабутні відчуття, адреналін, страх, ризик, ці враження залишаються надовго…

Варто розрахувати свої сили, щоб не втратити їх на перших кілометрах. Постарайтеся знайти свій темп і спокійно збирайте свої КП. Важливо мати з собою їжу і це не обов’язково повинні бути солодощі, знаю безліч спортсменів, які спокійно фінішують на ковбасі. Варто пам’ятати, що їжа повинна приносити вам не тільки енергію, а ще й задоволення…

Головним пунктом є ваше взуття та одяг, воно обов’язково повинне бути надійним. Якщо у вас немає термобілизни, тоненького флісу чи вітрівки не варто це купувати перед самими змаганнями, оскільки, це несе зайві ризики. Все що ми беремо з собою повинно бути перевіреним в умовах наближених до змагань.

Що слід врахувати при проходженні веломаршруту та підготовці свого велосипеда?

При проходженні веломаршруту потрібно визначитися де у вас буде знаходитися карта. Вона має бути у швидкому доступі. Мені зручно її возити у невеликій поясній сумочці, де крім неї я більше нічого не кладу. Велосипед повинен бути справний та, як і все наше спорядження, має бути перевірений у горах. Якщо ви хочете замінити якісь деталі, це варто робити заздалегідь, щоб усе притерлося.

Як ти ставишся до гелів та ізотоніків та іншого спортивного харчування, чи вживаєш при тренуваннях та змаганнях. Яка твоя методика в цьому?

Загалом до спортивного харчування ставлюся позитивно, хоча дуже часто не використовую. Під час тренувань, переважно не використовую, лише на самих Gorgany Race або подібних змаганнях,  проте знаю, що не можна починати таке використовувати на самих змаганнях. Потрібно ще вивчити, як організм реагує на те чи інше спортивне харчування, спробувати кілька різних виробників, визначити, який краще підходить саме тобі. Раніше, коли більше тренувався, то відповідно, частіше використовував гелі. Зараз, переважно, маю їх з собою під час довгого тренування, просто про всяк випадок. Люблю гелі з вмістом кофеїну, для мене вони більш ефективні.

Чеклист Нестора Грицая для Gorgany Race 2019

Одяг:

  • тонка синтетична термобілизна
  • шкарпетки трекінгові синтетичні з потовщеннями
  • тонкий фліс (якомога легший)
  • короткі велошорти без лямок
  • велофутболка
  • легка вітрівка
  • шолом, окуляри, велорукавиці
  • в залежності від погоди ще штани із матеріалу подібного на вітрівку

Спорядження :

  • GPS
  • поясна сумка для карти
  • гермомішок для одягу
  • ремнабір для велосипеда (мультитул з вижимкою, латки, камера запасна, насос, стяжки пластикові, ізострічка, з’єднувальна ланка для ланцюга)
  • питна система
  • велофляга
  • ліхтарик налобний, який можна зафіксувати на шоломі, і велофара з доброю потужністю.
  • рюкзак +/- 20 літрів з рейнкавером
  • запасні батарейки до GPS, ліхтарика і велофари.

 Їжа

  • Канапки з ковбасою або сиром
  • два яблука
  • 3-4 енергетичні батончики
  • 2-3 енегретичні гелі з кофеїном
  • одноразові пакетики ізотоніку
  • родзинки, горішки, цукати,
  • маленький пакет згущеного молока

Їжі, зазвичай, беру трохи більше, чим з’їдаю. Нехай краще лишиться, чим закінчиться у найвідповідальніший момент.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *