За цей час встигли покататися в одному з найшвидших поїздів в світі, побачити гору Фудзі, відвідати острів, зроблений зі скомпресованого сміття, пожити в традиційних будиночках рьоканах, побачити Тихий океан. І це далеко не повний список тих особливих моментів, які вже стали чудовими спогадами про Японію для нас. У цій розповіді ми зібрали спільні враження учасників подорожі з клубом пригодницьких мандрівок GoMountains Club і хочемо поділитися найбільшими відкриттями, які спіткали нас у Японії –  країні чемних натовпів та священих коропів. Ну і, звісно, розповісти трохи практичної інформації, що допоможе самостійно спланувати мандрівку в цю країну.

Японія: враження, особливості, інсайти

Міста по маршруту: Токіо, Кіото, Одавара, Нара, Хаконе, Камакура, Хатіодзі

Складність: для такої подорожі достатнім був початковий рівень фізичної підготовки, проживали у готелях та традиційних будиночках рьоканах.

Тривалість: 12 днів.

Особливості країни: поєднання традиційного та сучасного, контрастність, тяжіння до мінімалізму, шанобливе ставлення до навколишнього світу.

Віза

Із 2018-го віза для українців є безкоштовною і отримати її можна лише у посольстві Японії в Україні, що розташовується у Києві. Подати документи можна без попереднього запису, проте для певності варто зателефонувати напередодні. Для отримання туристичної візи треба підготувати: візову анкету, дві фотографії (45 х 45 мм), копію закордонного паспорта, довідку про поточний стан банківського рахунку, програму перебування та підтвердження бронювання житла та авіаквитків. Розгляд будь-якої візової заяви триватиме щонайменше п’ять днів.

Транспорт

Ми летіти з України у Японію доволі зручно: у 2017 році лише з однією пересадкою у Варшаві (LOT) та минулого року у 2018 – з пересадкою у Стамбулі (Turkish Airlines). Якщо не хочеться переплачувати за квитки, то треба про них подбати заздалегідь.

Таксі у містах Японії вартує не дорожче, аніж у містах Європи. Проте доїхати із аеропорта до Токіо може коштувати до 200 доларів, тому там краще скористатися потягом або автобусом.

Для проїзду в метро зручно придбати картку Pasmo, яку потім можна повернути і отримати депозит. Це звільняє від необхідності постійно думати про те, який саме квиток потрібно придбати. Цією карткою також можна розраховуватися у деяких магазинах і автоматах з напоями.

Між містами ми пересувалися залізничним транспортом. Він об’єктивно найзручніший, але ненайдешевший. Інколи ціна квитка на швидкісний потяг Shinkansen може дорівнювати ціні на літак. Але сервіс і шкидкість залізниці справді вражає. В нас навіть є історія, як учасник подорожі залишив гаманець з усіма грошима у потязі і йому його одразу ж повернули на першій станції.

Дешевшим варіантом пересування можуть бути рейсові автобуси між містами, проте будуть забиратимуть більше часу на переїзд.

Також ми брали в оренду транспорт з водієм японцем. І  цей водій дивував нас своєю педантичністю – витирав пилинки в салоні білою хустинкою і кланявся кожному при виході, що було доволі незвично і мило водночас.

Житло

Ми, зазвичай, їздемо до Явонії восени, коли червоніє листя на кленах і природа вбирається в неймовірні кольори. Також у цей час комфортна температура повітря. Адже улітку тут дуже волого і спекотно, а взимку –  холодно і доволі порожньо. Тому ми радимо їхати у Японію восени або ж навесні. А оскільки це вважається високий сезон, то про житло краще подбати заздалегідь. Ми, найчастіше, бронюємо готелі за шість місяців до мандрівки. Якщо є нагода, то хоч на кілька ночей варто зупинитися у рьокані – традиційному готелі Японії.

Їжа та напої

Японці не п’ють так багато зеленого чаю та саке, як ми собі уявляємо. Насправді ж вони  споживають багато кави, з алкоголю віскі з водою і пиво з льодом. Кава зі «Старбакс» – чи не найпопулярніший напій у Японії, коштує вона 3-4$, у той час як хороший сет суші з лососем – 10-12$. Дуже популярним є суп рамен, який часто подають із цілою мискою лапші і нарізаним слайсами м’яса. Порція виходить така велика, що тільки дуже голодний її подужає. У супермаркетах за 3-4$ продаються готові набори страв (суші, свіжі салити, оніґірі). Популярний перекус – суп з автомату, що коштує близько долара.

Натовпи

Спершу кількість людей трохи лякає, але вже за кілька годин приходить розуміння, що більш упорядкованого натовпу годі й шукати. Він відчувається лише у великий містах і це найбільш гармонійний натовп, в якому доводилося побувати. Японці керуються внутрішнім правилом – не завдати незручності ближньому, а отже в транспорті повнісінька тиша: заборонено говорити по телефону і навіть люди не розмовляють між собою. На вхід у вагон метро вибудовується ідеальна черга, немає жодної штовханини.

Перша столиця

Після Токіо, яке ніколи не спить і не зупиняється, особливі враження викликає місто, яке було столицею Японії 1000 років тому – Кіото. Воно традиційне, затишне із малоповерховими будинками. А за 45 хвилин дороги від міста розташований заповідник Нара, у якому проживає більше тисячі ручних оленів. Вони їдять прямо з рук, зовсім так, як особливо відчайдушні білки в українських парках. Саме у Кіото можна побачити традиційну Японію з її старовинними храмами. 

Стосунки по-японськи

Уже за декілька днів адаптуєшся до нового середовища і починаєш помічати відмінності у дуже звичних та буденних речах. Зокрема те, що японці надзвичайно доброзичливі, але намагаються уникати проявів своїх емоцій. Це стосується навіть сім’ї. Японські пари досить скупі на почуття і переживають все внутрішньо.

Попри те, що ми звикли сприймати Японію винятково патріархальної країною – це правило залишається дієвим, радше, умовно. Як ми довідалися, шлюб тут укладається через інтернет за допомогою спеціальної форми на сайті. Прийнято, щоб чоловік віддавав зарплатню дружині, а вона вже їх скеровувала на витрати. Фактично це робить жінку центром впливу на прийняття рішень в сім’ї. При розлученні чоловік довічно утримує свою дружину. Багато людей свідомо залишаються самотніми, бо стосунки –  це відповідально, дорого і тягне за собою багато побутових клопотів.

Природа, що затамовує подих

Упродовж мандрівки нам вдалося здійснити одноденний хайкінг до гори Такао. Звідти ми мали нагоду спостерігати за умиротвореною та величною горою Фудзі. Також нагулялися вузькими стежками у Національному парку Фуджі-Хаконе з неймовірними краєвидами. І щоразу ми не переставали дивуватися, як природа Японії може бути такою олюдненою і незайманою водночас. Вона гармонійно доглянута. Якщо є втручання людини – то це лише покращення естетичного вигляду, облаштування зручних доріжок, тощо.

У багатьох Японія асоціюється з любов’ю до природи, неймовірними деревами, культурою бонсай. І цей стереотип, на щастя, виявився правдою.

Спорядження

Оскільки наша мандрівка була орієнтована на пересування містами та національними парками, які в Японії максимально доглянуті та зручно облаштовані, то особливо серйозного спорядження мати зі собою не обов’язково. Проте для зручності та мобільності варто подбати про:

Взуття. Звісно у подорожі Японією ви будете багато ходити, тому ноги мають почуватися легко та комфортно. При виборі взуття зверніть увагу, щоб підошва амортизувала (це справді важливо при довгих переходах по пласкій поверхні), воно було достатньо вільним (під кінець дня ноги часта набрякають) та не натирало.

Рюкзак. Він буде із вами поруч щодня упродовж усіх днів і має вміщати перекус, тепліші речі, захист від дощу.

Дощовик. У дощову погоду у Японії чимало магазинів просто виставляють парасольки назовні і будь-хто може ними скористатися. Повернути можна навіть на іншому кінці міста. Проте, аби почуватися впевнено і зовсім не перейматися про погоду, можна прихопити зі собою дощовик.

Валіза. Якщо ви плануєте брати лише валізу для ручної поклажі, а її цілком достатньо для такої мандрівки, то краще на сайті авіакомпанії заздалегідь перевірити дозволені розміри багажу. Це допоможе обрати правильну валізу і уникнути неприємних ситуацій вже у самому аеропорту.

Японія – справді та країна, в яку хочеться повертатися. І ми вже запланували нашу наступну мандрівку на листопад цього року і саме зараз збираємо круту компанію, до якої ще можна доєднатися.

Японія
Японія
Японія

GoMountains Club – клуб пригодницьких мандрівок світом. Об’єднує в спільноту активних та креативних людей, які люблять пізнавати найвіддаленіші куточки планети. Засновники GoMountains Club пишаються тим, що їх досвід дозволяє забезпечити комфортну логістику і безпеку під час мандрів навіть найвіддаленішими країнами. Вони закохані у мандри і діляться своїм захопленням з усіма, хто поділяє пристрасть до пригод.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *