Зимові поради від керівника Стокового магазану Gorgany у Львові Оксани Максимової.

Карпати взимку – це казкові краєвиди, засніжені дерева, багато пухкого снігу, надзвичайно чисте, морозне повітря та яскраві емоції! Проте, вони вимагають ретельнішої підготовки, ніж влітку. 21 січня Gorgany Bus їдуть у Біласовицю, звідки можна піднятися на Пікуй. Ми вирішили запитати у Оксани, що необхідно брати з собою в одноденний зимовий похід на гору:

  • взуття – вологонепроникні черевики
  • теплий, волого- та вітронепроникний одяг. В ідеалі це має бути термобілизна, фліс, куртка і штани (лижні, мембранні), рукавиці, шапка, мультифункціональна пов’язка, трекінгові шкарпетки
  • обов’язкова річ – бахіли, вони захистять вас від потрапляння снігу в черевики
  • трекінгові палиці
  • термос з гарячим чаєм, висококалорійні перекуси (по снігу ходити важче, відповідно і енерговтрати організму вищі)
  • ліхтарик
  • аптечка, хімічні грілки (про всяк випадок)
Оксана Максимова під час мандрівки
Оксана Максимова під час мандрівки

ВЗЯТИ СПОРЯДЖЕННЯ НА ПРОКАТ

Зараз сніовий покрив є досить високим, тому, для легшого пересування по глибокому снігу, можна взяти снігоступи. Кішки та льодоруб можуть спростити проходження деяких ділянок, проте вони вимагають вміння і досвіду користування.

Варто пам’ятати про імовірні небезпеки зимових Карпат (зсув снігового покриву, зледенілі схили) і бути максимально обережними. Для підйому на Пікуй не варто обирати південний маршрут – він є найстрімкіший і найнебезпечніший. Оптимально іти жовтим-зеленим-червоним (згідно маркування і карти).

Якщо погодні умови і стан схилу не будуть безпечними, дуже раджу не продовжувати сходження, а насолоджуватись тими неймовірними краєвидами, що вже відкрились!

P.S. Детальну консультацію від експертів Gorgany ви завжди можете отримати у наших магазинах

Мандруйте сміливо!