Багато хто з нас починає свій ранок з кави, та хоче взяти улюблений напій з собою навіть у похід. В сучасному світі немає необхідності собі у цьому відмовляти, адже є багато способів – від найпростіших та очевидних до високотехнологічних девайсів, які дозволяють приготувати різні види кави під час мандрівки. Розпочнемо з найпростіших та найдешевших.

Кава в поході: 10 способів приготувати

1. Розчинна кава – це настільки просто, що схоже на лайфхак. Поціновувачам цього виду кави пощастило найбільше – можна взяти улюблену каву усюди. Все що необхідно – це трохи окропу. Тим більше, що більшість виробників зараз пропонують такий напій в різних фасуваннях – в тому числі у порційних стіках.

Спосіб приготування Жвавакава від бренду Їдло

2. Не так давно на українському ринку з’явилась «ЖваваКава» від українського бренду з Чернівців ЇDLO. Як зазначає виробник – в фольгованому zip-пакеті 100% меленої арабіки (cпеціальний кавовий бленд для мандрівників) та 10 кавових фільтрів. Натуральний напій, який легко приготувати. При тому кавовий осад не буде заважати насолоджуватись смаком. Це майже так само просто, як розчинна кава. Коштує 69 гривень за 10 порцій.

фото: i.pinimg.com

3. Звісно завжди можна зварити каву просто в металевому горнятку. Вона буде не така запашна, як кава приготована в турці, проте, якщо бути уважним, то можна приготувати досить смачний напій, а головне – зекономити на вазі спорядження та ціні кави. До того ж каву можна обрати ту, яку любиш. Зі складнощів – потрібно стежити, щоб кава не закипіла та не збігла.

фото: ak6.picdn.net

4. До простих способів також можна віднести запарювання кави. Якщо у вас є з собою термогорнятко, то досить просто додати 1-2 ложки змеленої кави в горнятко, та залити окропом. Залиште запарюватись напій, поки готуєте сніданок чи збираєте намет, та насолоджуйтесь улюбленою кавою з чудовим краєвидом. Також можна пити ту, каву, яка до смаку і загалом це досить економний варіант, проте потрібно нести термогорнятко, яке в теплий період року не завжди доречне.

 

фото: baconbuttie.com

5. Поціновувачі заварної кави, чи так званої кави по-турецьки можуть прихопити з собою турку з дому і приготувати улюблений запашний напій на пальнику. Для великої компанії – є безліч пропозицій силіконових та металевих чайничків, які також можна використати для приготування кави. Досить дешево та просто, проте потрібно нести додатковий посуд, який призначений лише для кави.

6. Поціновувачі еспресо, можуть взяти з собою досить масивну гейзерну кавоварку з дому, або ж скористатись Esbit Coffee Maker – це дещо модифікована система, що працює за принципом гейзерної кавоварки, більш адаптована для використання в умовах походу.

Кавоварка Esbit Coffee Maker. Фото: farm8.staticflickr.com

Кава, приготована таким способом, має більш насичений запах та смак і чудово бадьорить вранці. Серед мінусів – відчутна вага засобів для приготування. Серед плюсів – насичена міцна кава завжди з собою.

 

Система для приготування їжі Jetboil Flash Java Kit із ситом

7. Власники системи для приготування їжі від Jetboil можуть додатково придбати спеціальне ситечко для кави, за допомогою якого їхній казанок перетвориться в френч-прес для приготування кави. Потрібно просто закип’ятити воду, як зазвичай, вимкнути систему, засипати в окріп необхідну кількість кави та вставити ситечко-фільтр. Зачекати кілька хвилин, поки кава запариться, опустити ситечко ближче до дна та насолоджуватись готовим відфільтрованим запашним напоєм. Плюси – просте приготування кави для декількох людей, досить компактна і легка система, багатофункціональність – каструля для приготування їжі і кавник одночасно. З мінусів – якщо у вас ще немає Джетбойлу – вийде досить дорого. 

Один із варіантів тримачів фільтрів для заварювання кави. Фото: snowpeak.com

8. Кавові гурмани можуть приготувати каву методом пуровер навіть в поході. І хочу вас запевнити – поціновувачів такого методу приготування кави серед мандрівників не мало, про що свідчить не мала кількість різноманітних варіацій тримача конусного фільтра, який власне необхідний, щоб приготувати каву в такий спосіб. Знадобиться сам тримач, фільтри конусної форми та мелена кава.

Конструкція фільтра з тримачем від бренду туристичного посуду Gsioutdoors

Фільтр вставляється в тримач, який в свою чергу кріпиться на будь-яке горнятко. Змочується гарячою водою. Потім на дно конуса додаємо необхідну кількість кави та ллємо окріп на каву. Вода повільно просочується через фільтр, при цьому встигає забрати всі ароматичні та смакові сполуки зі змелених кавових зерен.

Ще один приклад подібної системи. Фото: cyclingtips.com

Метод досить простий в своїй суті, але потребує більшої кількості спеціальних девайсів. Проте каву приготовану таким чином варто спробувати, бодай в якомусь кафе – можливо вам сподобається і ви почнете готувати такий напій десь в горах. З мінусів – не мала вартість тримача, необхідність мати з собою змінні фільтри і потім їх утилізовувати. З плюсів – компактна система з малою вагою.

 

9. Не так багато пересічних людей знають, що таке кава приготована в аеропресі. І тим більше – мало хто бере аеропрес в мандрівку. Проте, це досить легка і проста система для приготування кави, близької за своїми властивостями до еспресо. Система складається з двох пластикових тубусів. На дно першого вставляється фільтр, засипається кава мірною ложкою. Потім додаємо окріп до відмітки з цифрою два і за допомою другого тубуса створюємо додатковий тиск, під яким гаряча вода проходить спершу крізь змелену каву, потім через фільтр. Напій виходить досить насиченим та ароматним. Виробник пропонує одноразові паперові фільтри, але можна придбати і багаторазовий з металевою сіткою, щоб не залишати по собі сміття на місцях стоянок.

10. Handpresso Wild Hybrid – справжня компактна портативна машина для еспресо. Невеликі розміри дозволяють знайти місце в рюкзаку для такого девайсу. Крім того, ця машина не потребує електрики чи будь-яких елементів живлення. Тиск в трубці створюється за допомогою ручного насосу, аналогічно до балонів в бензинових пальниках. Каву засипаємо у фільтр, додаємо гарячу воду до відмітки та натискаємо на кнопку – гаряча вода під тиском проходить через каву та фільтр і потрапляє в горня.

Коштує така машина звісно не дешево, але досить цікава і справді незвична. До того ж – може використовуватись не лише в походах, але і в будь-яких подорожах. Для справжніх поціновувачів еспресо.

Тож, як бачите – еволюція способів приготування кави в мандрівках не стоїть на місці і вже придумано досить багато різних цікавих девайсів від простих фільтрів до справжніх машин, які з легкістю вмістяться в одній з кишень вашого наплічника. Обирайте каву, яка вам до смаку та спосіб її приготування і гайда в мандри!

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *