Ви мабуть бачили вже мільйон статей подібного змісту. Правда тут є нюанс. Більшість авторів пишуть не на основі власного досвіду, а керуючись тим, що Google Play чи App Store видав по тегу “travel”. Їздили вони максимум з дому до офісу, і що може дійсно згодитись в подорожі, уявляють доволі приблизно.

Мобільні додатки для подорожей

Про це пише відомий мандрівник та тревел-фотограф Володимир Гринюк у своєму блозі.

Насправді, якщо погуглити додатки для подорожей, то в оглядах знаходяться в основному сервіси для пошуку авіаквитків, бронювання готелів та збірники відгуків про бари тощо. Одразу уявляю себе in the middle of nowhere, наприклад, в горах Паміру біля Афганського кордону з аплікухою Tripadvisor, чи чимось ще більш безтолковим. Інколи і від такого буває користь, але є й значно більш вартісні пропозиції додатків.

Тож залишимо рейтинги готелів і ресторанів для любителів автобусних турів по Європі. У дорозі набагато частіше може знадобитися туристичний довідник, детальні карти з GPS трекінгом, перекладач, валютний калькулятор. Ну і декілька універсальних софтин. Пропоную глянути мій набір тревел-додатків для правдивих мандрівників. Перевірений на власному досвіді і сформований виходячи з реальних потреб.

Основна вимога: ПЗ повинно адекватно працювати офлайн. Знайти будь-яку інфу коли є інтернет зможе кожен, а от без інтернету…

Офлайновий путівник

Аплікуха пригодиться, якщо ви їдете через півсвіту, і не маєте бажання возити з собою кілька томів Lonely Planet. Або й просто заради економії. З адекватного софту вибір, правду кажучи, не надто великий. 99% офлайн путівників використовують бази даних wikitravel/wikivoyage, і відрізняються в основному горбатим інтерфейсом. Путівники з власними базами або платні або не надто актуальні. Зазвичай через те, що зусиллями одної компанії важко створити всесвітню базу даних і тримати її актуальною. Після тривалих пошуків зупинився на Wikivoyage.

Wikivoyage (Kiwix) – ціни б йому не було, якби ще й синхронізувався з OpenStreetMaps. Аплікуха на платформі Kiwix. По суті, програмка яка дозволяє читати архіви в форматі *.zim, у які архівується вікіпедія, а заодно і віківояж.

Офлайнові карти

Сподіваюсь не треба пояснювати, для чого існують карти. Це допомагає швидко зорієнтуватись на місці як мінімум в перший час, коли ще не вивчив місцеву топологію. Плюс на карті можна позначити список об’єктів які тебе цікавлять. Це значно спрощує планування, як глобальне так і протягом дня.

Яку програму юзати, це швидше питання релігії. До війни між OsmAnd і MapsMe не так давно приєднався і Google Maps. Раніше юзав MapsMe, але потім його купило mail.ru, і додаток якось по тихеньку скотився донизу. Як мінімум на моєму девайсі працював дуже не стабільно.

Станом на тепер я використовую OsmAnd i Google Maps. OsmAnd як основна аплікуха. Кажуть продукт з Маунтін-В’ю точніший, але мені суто суб’єктивно подобається форма подачі карт османда. Плюс є багато плагінів, які дозволяють використовувати його, і як автомобільний навігатор, і як трекінгову карту.

Груповий калькулятор витрат

Якщо їздили кудись компанією, то пригадуєте як щовечора доводилось збиратись і рахувати на папірчиках, хто що і на скільки потратив, хто кому скільки винен ітд. Якщо проігноруєш цю процедуру хоча б день, є ймовірність забути цифри і безнадійно порушити баланс. З тими папірчиками і ексельками я провтикав і недоотримав $50, хоч колєги кажуть, що все порахували правильно і віддали. Потім хтось зі знайомих порадив аплікуху Splitwise.

Splitwise дозволяє вносити видатки і шарити їх на групу людей в потрібних пропорціях, і сама рахує хто кому і скільки винен в результаті. Спершу ми не дуже вірили тій софтині, але кілька раз перерахували вручну і все зійшлося. Траплялися скептичні відгуки про те, що Splitwise рахує з помилками, але ми їх не знаходили. Програмуліна в рази спростила життя. Навіть те знаю, як ми жили всі роки до того. Історія розділилася на до і після сплітвайзу.

Працює офлайн. Можна внести видатки коли нема інтернету, потім синхронізується при з’єднанні.

В платній версії є конвертор валют, що дозволяє вести єдиний баланс в групах де використовують кілька валют одночасно. Корисно для великих поїздок, коли наприклад щось купуєш під час підготовки в Україні за гривні, потім в аеропорту за євро, і ще пізніше тратиш рупії чи якісь там тенге. Не виключено, що існують також інші додатки з аналогічним функціоналом, мене поки повністю влаштовує сплітвайз.

Google Trips

Аплікація – тріп-пленер. Здавалось таких багато, але в гугла є свої фішки. Google Trips автоматично сканує вашу пошту на предмет бронювання готелів / транспорту, додає їх в графік поїздки. Для міст в яких знайдено бронювання автоматично підтягується карта, список sightseeing з відгуками, варіанти прогулянкових маршрутів і ще багато чого цікавого. Можна складати свої маршрути, аплікуха автоматично рахує час добирання між точками і говорить середній час перебування.

Звичайно все це зберігається офлайн і при потребі шариться з друзями. Тобто мало з того, що в одному місці зберігаються всі бронювання і тепер не треба шукати копії листів по всій пам’яті телефону, так ще й при обговоренні майбутньої поїздки з друзями можна розшарити план, і всі побачать куди їдемо, і що там цікавого. Аплікуха вийшла відносно недавно, тому думаю функціонал ще буде мінятися.

Google Translate

Якщо чесно, на моїй пам’яті тільки один випадок, коли люди в пробували розмовляти, користуючись електронним перекладачем, і то не надто успішно. Але в багатьох інших ситуаціях може виявитись корисним. Плюс воно безкоштовне і їсти не просить.

Недавно був здивований, коли зрозумів, що старий добрий Google Translate може працювати офлайн. Сам дивуюся, чому не знав цього раніше. Варто тільки завантажити пакети для потрібних мов. Приємна також опція перекладу тексту по камері в реальному часі. Можна читати назви продуктів на упаковках не зрозумілою мовою.

Калькулятор валют

Валютний калькулятор створений для того, щоб ви не зависали при спробі перерахувати Руандійський Франк в Кенійський Шилінг. Офлайн калькулятор може бути не зовсім точним, оскільки база даних курсів валют не синхронізується в реальному часі, курс може змінитися з часу останньої синхронізації (для країн зі стабільним курсом не актуально). Все ж приблизне уявлення про курс у вас буде, що суттєво зменшить шанси того, що вас обдурить якийсь вуличний міняйло.

Локальні аплікації

Окремо слід розглянути маловідомі локальні аплікації. В кожній країні мабуть є кілька таких, не сильно відомих, які писались виключно для місцевих потреб, але мандрівнику теж суттєво полегшать життя. Особливо це стосується локального громадського транспорту. Наприклад, апка для бронювання поїздів в Індії чи адекватний розклад громадського транспорту десь в Європі. Так як додатки маловідомі, їх треба гуглити під кожну конкретну поїздку.

Універсальні додатки

Стандартний набір програм для бронювання airbnb/booking/hostelworld, аплікації авіакомпаній, погоди ітд. Зазвичай в Азії я не бронюю готелі, але буває наприклад так, що ти знаєш, що перебуватимеш в якомусь місті під час свята, коли вільних номерів або не буде або будуть дерти втридорога. В таких випадках Hostelworld і Booking виручали не раз.

З аплікації авіакомпанії можна робити різного роду маніпуляції з квитком, поміняти дату вильоту наприклад. Це буде набагато зручніше ніж через браузер чи по телефону.

Список можна продовжувати. Мабуть існує багато програм про які я не знаю, багато таких, що видались мені не важливими ітд. Якщо ж на вашу думку ви знаєте щось таке, що може бути важливим та корисним для суспільства, не лінуйтесь, поділіться вашими знаннями у будь якій доступній формі комунікації.

фото на обкладинці: tortugabackpacks.com

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *