Жінки, як відомо, при виборі будь-чого часто керуються доволі дивними (як на нашу, чоловічу, думку) критеріями. Тому, коли справа дійшла до вибору нового рюкзака Юлії (май ф’ючер вайф), то я почав злегка хвилюватись, щоб мій здоровий раціоналізм не був подоланий аргументом типу «ну бо він такий гааарний». 

Рюкзак кольору неба. Огляд Osprey Sirrus 36

Проте, хвилювання виявились зайвими, оскільки ми обоє майже одразу зійшлись на одній і тій ж моделі рюкзака – оновленому Osprey Sirrus 36 в кольорі Summit Blue, що є жіночою версію моделі Osprey Stratos. Звісно, в кожного аргументи дещо різнились. Мої – це класний функціонал, надійність, 2 роки гарантії. ЇЇ – зручність, і, ну звісно ж, колір. Він у цього наплічника дійсно надзвичайний. Я б назвав його кольором погожого вранішнього неба.

Ми вже встигли протестувати Sirrus 36 дводенним походом Мармаросами, а також невеликою заміською прогулянкою, тому, в цьому огляді хотів б поділитись нашими враженнями від рюкзака. Отож, перейдемо до менш цікавих, аніж колір, характеристик.

Об’єм

Заявлений виробником об’єм рюкзака становить 36 літрів. Більшість читачів, мабуть скажуть, що такого літражу для похідного рюкзака замало. Я не погоджусь. Чому? Спробую аргументувати.

По-перше, не забуваємо, що це жіночий рюкзак. Прекрасна половина людства, зазвичай, переносить значно менше групового спорядження, чи продуктів, самовіддано довіривши це комусь із чоловічої частини гурту.

По-друге, я прихильник раціонального підходу при збиранні-пакуванні рюкзака, і твердо вірю, що в горах можна прекрасно почуватись і без речей «а може згодиться». Звісно, якщо ви «ну ніііяк» не можете обійтись в поході без свого махрового рушничка розміру XXL, піжами, фена для волосся чи великої банки кондиціонера — купляйте баул на 80 літрів. Детальніше про цю тему GorganyPRO писали у попередніх матеріалах.

По-третє, за моїми підрахунками-спостереженнями, більшість наших мандрівок є 1-3 денними. Тривалі ж подорожі трапляються раз чи двічі на рік, і, радше, є винятком. Для чого ж тоді тягати з собою в десяток походів великий  напівпорожній рюкзак? Краще вяти його в оренду в тих рідких випадках, а всі інші рази «юзати» свій наплічник оптимального обє’му.

Кишені

Кишені цього рюкзака — ще одна його перевага. Вірніше їх кількість, продуманість та місткість.
В основне, робоче, відділення з легкістю поміщається 3-сезонний спальник, одяг та індивідуальне спорядження, що бачимо на фото. При цьому, залишається ще достатньо місця для харчів чи інших речей.

Приємним бонусом, до якого, правда, звикаєш з часом, є наявність бічного доступу до основного відділення. Завдяки цьому, ви будете більш мобільними, а потрібну річ дістати біде значно легше.

Окремої уваги потребує і фронтальна кишеня на замку, що замінила більш звичну кишеню з еластичної сітки. Тут рекомендуємо зберігати легку куртку-дощовик, або ж карту та інші дрібні речі, які часто потрібно діставати з наплічника.

І, нарешті, наші фаворити — мегаприкольні кишеньки на поясі. Їх зручність важко переоцінити. Тут можна розмістити будь що: смартфон (до 5″ діагоналлю), енергетичні батончики, цукерки, горнятко Wildo, скручену флягу Platypus, чи инчі корисні «ніштяки».

Дощовик, яскраво-зеленого кольору з логотипом Osprey, звично розміщений в невеличкій кишені у нижній частині рюкзака. А всередині рюкзака є відділення для питної системи зі зручною петелькою для підвішування резервуару.

Приємні дрібниці

Традиційно, Osprey багато уваги приділяє деталям, адже часто саме вони впливають на наше враження, і саме дрібниці роблять річ не просто добротною, а першокласною.

Отже, нам дуже сподобались:

– сиcтема кріплення трекінгових палиць Stow-on-the-Go™;

– класні (ну справді класні, нє?) бігунки на замках;

– знімні стропи для кріплення килимка (якщо кріпиш килимок з боку, нижні стропи просто заважають при транспотруванні);

– кріплення для ключів у внутрішній кишені клапана (нікого не здивуєш, та все ж);

– кріплення для льодоруба (поки не знадобилось, але ми тримаєм цю деталь у голові);

– замки та пластикові елементи, які й на вигляд і в практиці є зручними й безшумними;

– колір внутрішньої частини кишень.

Система спини, пояс та лямки

Ні для кого, мабуть, не є секретом, що сучасний ринок рюкзаків рухається в напрямку максимального полегшення продукції. Разом з тим, в Osprey, як ніхто інші дбають про не менш важливий аспект – максимальну вентиляцію спини. Надихнувшись системою AntiGravity, оновлена лінійка рюкзаків Stratos та Sirrus отримали удосконалену систему спини AirSpeed, шо зараз має вигляд суцільної, натягнутої разом з поясом, так званої 3D сітки.

Стверджувати, що ваша тендітна жіноча спина буде абсолютно сухою після шпацеру в два десятки кілометрів карпатськими стежками ми не будемо, та все ж, з Sirrus 36 ви будете ближчими до цього, ніж з переважною більшістю рюкзаків.

Не забув виробник врахувати й особливості жіночої фігури – форма лямок, спини та поясу продумані так, щоб дівчата почувались максимально комфортно навіть за умови повного навантаження рюкзака. Для ідеального припасування та рівномірного розвантаження ваги наявна також грудна стяжка.

Щодо самого поясу, то він досить щільно облягає тіло, проте дає більшу свободу в порівнянні з рюкзаками із системою AntiGravity. Виготовленний він із пінного матеріалу з наскрізними отворами поверх якого натягнута вже згадувана 3D сітка.

Лямки рюкзака доповнюють загальну тенденцію: максимально легкі та вентильовані.  Осьовим матеріалом слугує піна, яка з тильної сторони повністю покрита сіткою, а з фронтальної – міцним нейлоном в поєднанні із сітчастим матеріалом.

Ця модель є сама по собі доволі компактною, проте її можна ще більше скомпресувати, при потребі, завдяки бічним стропам. Їх довжини цілком вистачить для надійного кріплення з боків килимка, каркасу намету чи трекінгових палиць.

Таким самим способом килимок можна прикріпити і внизу наплічника. Тут стропи, до речі, є знімними.

Технічні особливості

* До уваги дівчат, що читають огляд: обережно, найнудніша частина (можна пропустити).

Матеріал
Для виготовлення рюкзака використовується rip-stop нейлон (тканина зі спеціальним зміцнючим плетінням, завдяки якому навіть, якщо цей милий рюкзачок зачепиться за щось неприємно гостре, зачіп, з великою вірогідністю, локалізується) товщиною 210D та 420D, в місцях де це потрібно.

Вага

Цей рюкзак при його об’ємі не можна назвати “суперлегким”, адже ті ж Talon/Tempest в такому літражі будуть орієнтовно на 400 г легшими. Проте, 1.45 кг Sirrus 36, завдяки щільнішим матеріалам, дають вам змогу переносити більший вантаж, не хвилюючись, чи витримає рюкзак такі випробування.

Розміри

Розміри рюкзака, 66 х 31 х 31 см, ще один аргумент на користь цієї моделі й літражу. Вони дозволяють взяти його у ручну поклажу більшості авіакомпаній навіть без надмірного компресування.

Кольори

Окрім нашого улюбленого блакитного, модель Sirrus в цьому літражі представлена також у зеленому, чорному та фіолетовому кольорах.

Короткі підсумки

Переваги: зручна підвісна система, вентильована спина, велика кількість кишень, дощовик у комплекті, колір (о таак).

Недоліки: вага (хотілось б все-таки на 100-200 г менше).

Загальне враження: це один з найбільш якісних рюкзаків, з яким мені доводилось мати справу. Класний функціонал доповнюється дуже приємним для ока дизайном та кольором, а продумані виробником невеликі деталі, роблять цей рюкзак, як на мене, топовим. Без сумніву, рекомендую всім, хто рухається в бік полегшення та зменшення похідного наплічника. Існує неписане правило: візьму стільки, скільки влізе. Візьміть 36 л! Для чого брати більше?

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *