DSCN4107.JPG
Деналі – це найвища вершина Північної Америки, яка розташована на Алясці. І враховуючи клімат, для сходження на цю вершину необхідне додаткове льодово-снігове спорядження, теплий одяг і паливо. Сумарна вага вантажу на одну людину складає 50-60 кг. Переносити вантаж треба частково в рюкзаку на плечах, частково на спеціальних санках у експедиційній сумці. Тому сумку я обрав від американського бренду Osprey – Osprey Transporter 130 в мережі магазинів туристичного спорядження Gorgany.

Пригоди сумки Osprey Transporter 130 у снігах Аляски

 Перше, що мене вразило, це розмір. Я очікував побачити велику габаритну сумку, натомість мені принесли “пакунок” розміром не набагато більшим за сумку для ноутбука. Справа в тому, що вона “вміє” складатись “сама в себе”, що дуже зручно для зберігання.
2016_0623_102318_001.JPG

У розкладеному (нормальному) стані сумка має невеликі габарити (не перевищує ліміти багажу для перевезення в літаку) і при цьому вражаючу місткість, звісно при умові “правильного пакування”.

IMG_2375.JPG

В сумці є декілька кишень:

        – у верхньому клапані (сюди вона пакується для зберігання);
        – дві кишені зовні і одна кишеня-сіточка всередині.
Ці кишені вам не часто доведеться використовувати в умовах сходження, проте під час звичайної подорожі літаком чи поїздом, вони стануть в нагоді.
IMG_2371.JPG

 

Конструкція лямок дозволяє носити сумку на плечі, а також на спині, як рюкзак. Останнє виявилось надзвичайно зручним оскільки клапан сумки підсилено, і він відіграє роль “жорсткої” спинки, коли ви одягаєте сумку як рюкзак. По боках є спеціальні “ручки” для полегшення завантаження/розвантаження в літак, поїзд, багажник… Також на “кутах” сумки є спеціальні лямки за допомогою яких її можна прив’язувати, в моєму випадку, до санок.

IMG_2364.JPG
Тепер про експлуатацію. На долю цієї сумки випали важкі пригоди: в ній я переносив більше 35 кг вантажу; її закопували в сніг на декілька діб, в ній перевозили гострі предмети, такі як льодоруб, кішки, трекінгові палкі; в ній розлилась пляшка віскі (найважче випробування, принаймні для нас:). І все це без жодних пошкоджень.

Недоліки, так, вони є. Хоча, швидше за все, це особливості конструкції. Ця сумка має широке дно і звуження зверху, через що вона не “лягає” на на дно санок. В результаті, санки можуть частіше перевертатись на складних ділянках маршруту. Також вона промокла пролежавши під мокрим снігом дві доби, щоправда виробник не заявляє про водонепроникність.

Загалом експлуатація Osprey Transporter 130 приносила виключно позитивні емоції (окрім розлитого віскі). (:

 

2016_0604_060217_001.JPG
Олександр Шепітко
Джерело: блог “Лінивий єнот