Зимовий Піп Іван, весняні Горгани, літня Сванетія та осінні Мармароси. 26 похідних днів та більше 450 пройдених кілометрів. Звучить як “сповідь” travel-блогера? Насправді ж мова йде про пригоди трекінгових термошкарпеток, а саме Lasting WHI.

Огляд Lasting WHI

Більше року в моєму користуванні ця модель, та вона досі залишається повністю в робочому стані. Я не особливо теплолюбивий, тому планував використовувати їх лише в холодну пору, та ситуація вийшла з-під контролю, й ці шкарпетки стали моїми супутниками протягом всього року. Саме від захоплення їх живучістю та перевагами трекінгових термошкарпеток, які відчув на собі, хотілось б розповісти вам детальніше про цей елемент похідного одягу. Спробую подати цей огляд так, щоб він став корисним для вас при майбутньому підборі термошкарпеток загалом.

Різновиди термошкарпеток

Не всім відомо, що окрім функції зігрівання ноги в термошкарпеток є й інша, не менш важлива місія, — відводити вологу. Адже, коли нога суха, є більше шансів, що вона буде й у теплі.

Як й інше туристичне спорядження чи одяг, термошкарпетки дуже різняться в залежності від їх призначення. Серед основних різновидів термошкарпеток окрім вже згадуваних трекінгових, можна виділити  гірськолижні, сноубордові та шкарпетки для бігу чи активних видів спорту. Також існують спеціалізовані моделі для велоспорту, бігових лиж, роликів, хокею, компресійні шкарпетки для спортсменів та інші. Окрім безпосереднього призначення багатьом моделям ви знайдете застосунок і в повсякденному міському житті.

Головним критерієм, що відрізняє термошкарпетки від звичайних бавовняних на щодень, є матеріал виготовлення. Залежно від сезону чи сфери застосування, вони також можуть відрізнятися товщиною тканини чи висотою. На основі вищевказаних критеріїв розглянемо термошкарпетки Lasting WHI.

Матеріали Lasting WHI

Основним матеріалом (близько 70%) служить вовна мериноса (Merino wool) — чи не найкращий на сьогодні варіант утеплення ніг в поході. Merino wool — натуральний матеріал, який з’явився в користуванні завдяки породі овець — меринос, що “мешкають” в горах Нової Зеландії та Австралії. Цей матеріал вважається еталонним завдяки товщині волокна, що є в п’ять разів тоншим людської волосини. Тобто, “кусюча шерсть”, то явно не про цей різновид вовни. Шерстяне волокно придатне для виготовлення шкарпеток завдяки здатності виведення поту, всмоктуючої здатності, теплоізоляції, стійкості до механічних впливів, еластичності та екологічній нешкідливості. Чудові термоізоляційні властивості можна використовувати під час трекінгу в зимовий період.

Я використовував ці шкарпетки також й під час літнього трекінгу Сванетією. В першу чергу для захисту ніг від натирання, оскільки вони мають поcилення на пятці та пальцях. Правда, слід зазначити, що температури в той період не були надто високими, часом навіть близько нуля. Також пригадую, що під час цього походу черевики часто намокали, проте вовна мериноса має здатність гріти навіть мокрою, тому ноги були вологими, та холоду не відчувалось.

Попри всі переваги шерсті, в здатності відводити вологу рівних немає синтетиці. Для цих цілей виробник використовує матеріал Siltex (близько 10% від загального складу).

Siltex – штучне волокно, що володіє надзвичайно низькою здатністю вбирати вологу. Разом з тим, завдяки виключно гладкій поверхні, волокна забезпечується максимально швидкий і ефективний відвід виділеної організмом вологи від тіла. Волокно Siltex відрізняється низькою питомою теплопровідністю, що дозволяє підтримувати ідеальний тепловий режим шкарпеток навіть в умовах низьких температур.

Для надання термошкарпеткам додаткового запасу міцності та зносостійкості Lasting використовує матеріал Polyamide (близько 15%) . Цей матеріал також має хорошу повітропроникність та швидко сохне.

Ще однією складовою цих шкарпеток є популярний матеріал Lycra (5 %). Це надзвичайно еластичний поліуретановий матеріал, який забезпечує комфорт і хорошу посадку шкарпетки на нозі.

Що в підсумку ми отримуємо завдяки такому поєднанню волокон? Хорошу терморегуляцію. Тобто нозі не холодно та водночас вона не перегрівається. Шкарпетки досить добре гріють, навіть, якщо черевик промок, чого не можуть забезпечити бавовняні чи цілком синтетичні термошкарпетки. Вони непогано дихають та є досить зносостійкими завдяки додаванню потрібного синтетичного складника.

Увага! Ми не радимо переоцінювати зігріваючий ефект намоклих шкарпеток при значній мінусовій температурі. Для таких умов варто більш серйозніше поставитися до підбору взуття і шкарпеток.

Особливості пошиття та інші деталі

Багато хто знає, що в Lasting є три найпопулярніші моделі трекінгових термошкарпеток: тонкі WLS, які найкраще підходять для використання літом, товсті WSM, котрі призначені для найхолоднішого періоду, та, власне WHI. Ця модель є середньою за товщиною матеріалу, та рекомендується виробником на осінь-весну.

Як вже згадувалось, початково я придбав їх з ціллю використовувати зимою, як в місті так і в походах. В офісі мені в них перебувати занадто спекотно, а от для зимових прогулянок це те, що потрібно.

Подобається, що шкарпетки “зручної” висоти. Тобто, їх можна використовувати як з кросівками, так і з трекінговими черевиками.  

Lasting WHI універсальна модель, що підійде і для чоловіків і для жінок. Цей нюанс виробник врахував, тому шкарпетки випускаються як у темних (чорний, коричневий, темно-зелений), так й в яскравіших кольорах (світло-зелений та рожевий).

Вверху шкарпетки є м’яка гумка, завдяки чому вони добре сидять на нозі, не сповзають. За час використання жодного разу не відчув натирання чи дискомфорту, як це часом буває, коли гумка занадто тісна.

Як відомо, найбільше шкарпетки зношуються на п’ятці та на пальцях. Для запобігання швидкому протиранню шкарпетки, виробник додатково посилив ці ділянки. 

Зі свого досвіду зазначу, що вовна на п’ятці все таки частково “полиняла” вже після декількох місяців, проте стійкіший синтетичний матеріал не дає шкарпетці протертись наскрізно. Також пласкі шви на усіх з’єднаннях не створють дискомфорту для пальців та запобігають натиранням.

Підсумовуючи

Lasting WHI — хороший приклад балансу між якістю та вартістю продукту. Натуральні матеріали в комбінації з синтетикою дозволяють зберегти ноги в теплі та сухими. Ідеальним середовищем для застосування цих шкарпеток будуть осінні та весняні гори, а також місто взимку. Теплим літом, все таки, рекомендував би звернути увагу на синтетичні моделі як от Lasting OLI, чи тонші шерстяні, типу  Lasting WLS. В холодну зиму найкращими будуть Lasting WSM.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *