Трекінгові штани

Коли ми обираємо одяг та спорядження для піших мандрівок, то найперше акцентуємо увагу на зручності взуття та вазі наплечника. Це головні речі, що впливають на комфорт наших ніг, які в поході беруть на себе основне навантаження. Та не слід забувати, також про трекінгові штани. Вони не тільки захищають від дрібних пошкоджень і бережуть здоров’я колінних суглобів, але й створюють приємні відчуття впродовж руху. Тож до вибору штанів для мандрівки слід поставитись не менш серйозно, ніж до взуття.

Трекінгові штани: переваги і особливості

Аутдорний словник

Трекінгові штани повинні володіти переліком певних характеристик, а саме: бути вітрозахищеними, повітропроникними (дихаючими), легкими, міцними і комфортними. А ще – швидко сохнути. Наявність всіх цих характеристик, або хоча б кількох з них, у ваших штанах надасть ряд переваг у мандрівці. Нижче детальніше розглянемо ці характеристики трекінгових штанів.  

Для початку варто зазначити, що трекінгові штани виготовляють із, не надто товстих, синтетичних тканин (нейлон/поліестр), оскільки вони найкраще відповідають завданням, які ставляться перед цією частиною одягу мандрівника.

Вітрозахищеність

Дозволить вам зберегти тепло, оскільки вітер не матиме постійного доступу до ваших ніг. Це досягається завдяки використанню синтетичних волокон щільного переплетення.

Трекінгові штани

Повітропроникність 

Сприятиме виведенню зайвого тепла та вологи (у вигляді водяної пари) від тіла. Завдяки цьому ваші ноги будуть сухі та ви уникнете неприємних натирань в зонах активного згинання. Також ця характеристика надважлива під час подорожей у спекотному середовищі.

Легкість 

У мандрівці цей показник означає кількість зекономленої енергії під час руху. І не має значення чи ви йдете в цих штанях чи вони лежать в наплечнику. В обох випадках цю масу нестимете ви. Легкість досягається завдяки зниженню показника товщини ниток у матерії.

Трекінгові штани

Міцність

Завжди перебуває у взаємозалежності з легкістю, оскільки кожен виробник прагне знайти ідеальне співвідношення легкої і, водночас, міцної матерії, яка б була придатна для активного повсякденного використання у різних умовах. Для цього найкраще підходять міцні та легкі волокна на основі нейлону.

Швидкість висихання

Важливий атрибут трекінгових штанів, за винятком  мембранних, які за визначенням не повинні промокати. Чим швидше штани після намокання висихають, тим швидше їх можна знову використовувати. Це економія часу, а також підвищення рівня комфорту, оскільки не доводиться нести запасних чи ходити в мокрих. Здатності швидко висихати штани, знову ж таки, завдячують синтетичному матеріалу з якого вони виготовлені. Ці тканини мають здатність відводити вологу, але аж ніяк не вбирати її в себе, як наприклад, натуральні аналоги (бавовна, вовна).

Крій трекінгових штанів також залежить від використання технологічних матеріалів. Класичні варіанти мають вільний крій, щоб не сковувати рухів. Вони виготовлені з 100% нейлону/поліестру. Є моделі як для спекотного літа, так і для прохолодного міжсезоння.

Трекінгові штани

Проте останнім часом виробники пропонують нам широкий вибір штанів приталеного крою, які завдяки використанню синтетики з підвищеною пружністю (технології на кшталт durastretch), дозволяють матерії розтягуватись у два або чотири боки, наприклад.  Основна перевага таких штанів – це значно вища ергономічність, яка підвищує комфорт ходьби.

Перш ніж обирати штани потрібно визначити умови їхнього використання (температура навколишнього середовища, рівень опадів та середня швидкість вітру). На швидкість вітру потрібно зважати лише у випадку, якщо вирушаєте у особливо вітряний регіон. В іншому випадку можна знехтувати цим, оскільки більшість трекінгових штанів за визначенням мають базові вітрозахисні властивості.

Високий рівень опадів – це привід обрати мембранні штани, а в особливо холодних умовах додатково використовують штани-самоскиди. У випадку теплої погоди з відсутністю екстремального рівня опадів слід обрати штани без мембрани, які будуть швидко сохнути, а головне, значно краще виводити вологу від тіла.

Трекінгові штани

Якщо на термометрі температура опускається до нуля і нижче варто задуматися над трекінговими штанами з утепленням. Найкращим варіантом є штани із softshell, які окрім водонепроникності/водоопірності, що важливо у холодних умовах, мають внутрішнє флісове утеплення (Наприклад Trimm Tourist або Salewa Puez Dolomia). Навіть під час дуже морозної погоди такі штани в поєднанні з термобілизною дозволять вам почуватись комфортно.

Звісно, під час зимових походів завжди можна використати гірськолижні штани. Вони мають мембрану, а також синтетичний утеплювач, який зігріє краще, ніж softshell. Але лижні штани не завжди зручні під час тривалих переходів.

З іншого боку, якщо на вулиці спекотно – слід обрати штани з якомога тоншої матерії. Тут  найбільше потрібно зважати на дихаючі властивості. Можна також спробувати штани-трансформери, що при потребі стають шортами.

До речі, про функціональні особливості. Окрім вищезгаданої можливості ставати шортами, варто звернути увагу на зручність і розмір кишень, лямок для поясу, стяжох тощо. А ще, деякі трекінгові штани мають підсилену тканину на колінах та внизу, із внутрішніх боків штанин. Тобто там, де найчастіше можливі механічні пошкодження.

Для відпочинку у таборі після довгого переходу або зимовими вечорами після катання на лижах використовуються також флісові штани.

Висновок

Як висновок варто зауважити, що універсального варіанту не існує, тож навряд вам вдасться знайти штани для будь яких умов. Проте можу запевнити, що завдяки характеристикам, які мають трекінгові штани, значну частину з них в наших умовах можна використовувати впродовж трьох сезонів. У будь-якому разі не варто йти в гори у джинсах, навіть, якщо ви цілими днями носите їх у місті! Тож обирайте штани які вам до вподоби і хай ваші ноги мандрують з легкістю.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *