Парасоля – чи не остання річ, про яку подумає переважна більшість досвідчених туристів, пакуючи рюкзак у черговий трекінговий похід. А зустріч когось із цим девайсом в руках на маршруті, скоріш за все, викличе у вас здивування та усмішку. Мовляв, парасоля – то для міських зануд, а не для прокачаних тревелерів. Проте, походи із парасолею не такі нерозумні, як можуть виглядати на перший погляд. І ось кілька причин чому.

Трекінгова парасоля: 6 причин, чому варто взяти в похід

1. Парасолі реально захищають від дощу

Почнемо з очевидного – парасолі реально працюють. Як би ви не ставилися до цього засобу, він усе одно залишається найпоширенішим у світі винаходом для захисту людей від опадів, який, завдяки простоті використання, залишив позаду увесь одяг. Мільйони парасоль продаються щодня, та мільйони людей щодня залишаються повністю, або майже сухими попавши під дощ із парасолею в руці. Також парасолі деякою мірою захищатимуть вас і від снігопаду. Особливо це пригодиться під час міжсезоння, коли раптовий снігопад в горах може бути звичним явищем.

2. Парасоля забезпечує кращу вентиляцію, ніж будь-який дощовик чи мембранна куртка

Погано дихаючий одяг під час активного руху може спричинити перегрівання, переохолодження і, звісно, значний дискомфорт. У більшості простих дощовиків майже відсутня повітропроникність, а мембранні куртки із хорошими показниками потребують суттєвих інвестицій, не гарантують вам 100% комфорту, та потребують особливо дбайливого ставлення. Із парасолею питання вентиляції взагалі відсутнє. Натомість ви отримуєте можливість без зайвих труднощів додавати чи віднімати шари одягу, залежно від температури. Звісно, що парасоля не виключає мембранну куртку із вашого набору спорядження. Ці речі цілком можуть доповнювати одна одну.

3. Парасоля зручніша під час короткочасних дощів

Один із недоліків дощовиків – потреба щоразу одягати і знімати його якщо погода мінлива. Дуже рідко вдається скласти мокрий дощовик у рюкзак так, щоб він не став мокрим цілком. Одягати такий дощовик вдруге, поки він ще не висох, задоволення не з приємних. Натомість парасолю можна при потребі розкласти і скласти за лічені секунди. Запросто покласти в бокову кишеню рюкзака. Ця схема ще зручніша, якщо ви стоїте табором, та рухаєтеся на невеликі відстані між наметами в межах галявини. У такому разі парасоля працює практично так само, як у міських умовах.

4. Парасоля захищає від сонця

Цю опцію парасоль люди чомусь звикли використовувати лише на пляжах. Проте під час походу по відкритих місцевостях у сонячні дні постійна тінь над головою, не лише додає комфорту, але береже ваші сили і зменшує потребу споживання води. Це водночас означає, що вам потрібно нести її меншу кількість.

Саме через це туристи-легкоходи називають парасолі полегшуючим елементом спорядження для спектоних регіонів чи маршрутів, що пролягають переважно по відкритих хребтах. Також тінь від парасолі дозволяє вам йти без головного убору і у відкритому одязі, не боячись спекти шкіру. Якщо у вас зручні лямки рюкзака, то можна йти узагалі з голим торсом, або у спортивному бра для жінок. Більшої свіжості годі й уявити. 😉

А ще спеціальні трекінгові парасолі створять вам не лише тінь, але й захист від ультрафіолетових променів. Це особливо важливо, якщо ви, наприклад, вийшли на радіальну прогулянку із маленькою дитиною у слінгу чи ергорюкзаку.

5. Парасоля може бути додатковим укриттям у різних ситуаціях

До усіх вищеперелічених переваг можна додати ще кілька, виключно практичних, моментів. Наприклад, на одному форумі я натрапив на коментар, що дівчинка під час треку використала парасолю, як “перегородку приватності” за якою можна… попісяти. Додавши, що це особливо актуально у місцях скупчення туристів на природі. Мовляв достатньо відійти до якогось деревця і присісти за парасолькою на хвильку. 😉

Більш серйозний момент – нормальна можливість розгорнути під парасолею карту, чи дістати смартфон з навігатором. Навіть якщо у вас найкрутіша мембранна куртка, з цим завжди будуть трабли під дощем. Також парасоля суттєво спростить життя людям, що носять окуляри. Адже під час походу ліндзи часто заливає краплями води, навіть попри капішон.

Також, добра парасоля – хоч і невеликий, але дієвий захист від вітру. Це можна використовувати наприклад для розпалювання вогню, захисту газового пальника, або ж банально, закрити лице і тіло під час руху по вітряній ділянці, коли немає опадів.

Повернемось до дощу. Парасоля може запросто доповнити конструкцію вашого тенту. Закрити якусь дірку, або нею можна при потребі накрити взуття, їжу, наплечник чи одяг під час переодягання. Деякі туристи пишуть, що з парасолі та москітної сітки можна зробити цілком пристойну та функціональну конструкцію для захисту від комах.

Переконаний, якщо глянути на парасолю оком Бера Гріллза, то список способів її корисного використання на природі збільшиться в рази.

6. Особливості трекінгових парасоль. Вага, розміри, міцність, кріплення

Після усього сказаного мабуть виникає запитання, якою має бути парасоля для трекінгу, якщо часто навіть у міських умовах парасолі живуть один сезон? Низка провідних outdoor-брендів поставили собі це питання ще давно. Результатом стали компактні, легкі, міцні та надійні парасолі із захистом від ультрафіолету та іншими особливостями.

Трекінгова парасоля Sea To Summit Sil Trekking Umbrella

Їх виготовляють із спеціальних міцних тканин із додатковим водовідштовхуючим просоченням. Каркас підвищеної міцності. Часто зроблений із міцного фібергласу або алюмінію. Чохол також водонепроникний, та може мати додаткові елементи кріплення. Особливу увагу виробники приділяють ручкам, адже нести парасолю під час трекінгу доводиться трішки довше, аніж ранкова дорога від дому до офісу. Часом у ручку вмонтований ліхтарик.

Елемент конструкції та чохол трекінгової парасолі Sea To Summit Sil Trekking Umbrella

А деякі бренди пропонують цілу конструкцію, або спеціальні кріплення до рюкзака, що дозволять вам нести парасолю без рук! Таким кроком виробник хоче боротися із основним аргументом туристів проти парасоль, який полягає у тому, що несення парасолі унеможливлює використання трекінгових палиць, адже тримати в одній руці обидва предмети – нереально.

Хоча ніхто не забороняє спробувати самостійно прив’язати розкладену парасолю до лямок рюкзака, що не дуже то й складно.

Одне можна сказати з впевненістю, навіть у міських умовах трекінгова парасоля прослужить набагато довше. А вважати цей предмет зайвим вантажем в рюкзаку, чи корисним всесезонним спорядженням – вибір за вами. І цей вибір точно буде легше зробити, якщо принаймні спробувати. 😉

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *