От оказія, взяв на тест взимку літні туристичні штани від українського бренду Turbat. Вже описував, яким критеріям, вважаю, повинні відповідати трекінгові сподні. Тож змушений шукати теплий край, де їх випробувати. Якраз випала нагода освоїти яхтинг та трекінг на Канарських островах. Тож рушаймо!

Turbat на Канарах: огляд літніх штанів Tavpysh 2 в 1

Для мандрівки обрав штани Turbat Tavpysh 2в1 – вони оптимально підійшли під мої потреби:

  • легкі практичні немаркі штани на теплу погоду;
  • шорти із подовженими штанинами, які прикривають коліна на вітрі;
  • мінімум місця та об’єму, оскільки все на 10-ти денну подорож із зими в літо має поміститись в 25 л. заплічник (безкоштовна ручна кладь в літаку).

Зважаючи, що вирушав зі Львова при мінус 10 (а в Кракові взагалі впало до -13), то зробив комплект 3в1 – добавив під низ шерстяну термобілизну,- і спрацювало!) Хоча прогулюватись було свіженько, але нагло не замерзав).

Отже, літні туристичні штани, що легким рухом перетворюються в бріджі (подовжені 2/3 шорти),- нижні брючини кріпляться на блискавках (є ще модель із суцільними штанинами).

Вага: чоловічий розмір М – 270 г. Це суттєво легші за імениті Craghoppers by Bear Grylls (365 г.), але там і кишень більше.

Тканина:

  • 100% нейлон (90 г./м2);
  • плетиво ріп-стоп;
  • на дотик приємна для тіла;
  • тонка і легка;

Коли береш вперше, легкість та тонкість виникають сумніви щодо міцності. Але тут матеріал перевершив мої очікування:

  • під час сходження на старий вулкан Pico Viejo (3 135 м., поряд з Тейде), а особливо при спуску, простував по камінні та щебеню із застигої лави, що по структурі пористе – пемза із гострими краями. Так на ньому добряче стесало каблук черевик, але низ штанин, як на диво, залишився не потріпаним, при тому, що нога частенько глибоко вгрузала в дрібний щебінь;

Вулкан Тейде попереду (3 718 м.)
Вулкан Тейде попереду (3 718 м.)

  • там же сідав перепочити на цю ж таки пемзу – коли вставав, відчував, що нитки чіпляють гострі краї. Проте на матеріалі слідів пошкоджень не було.
  • колючий чагарник не залишив затяжок при продиранні через хащі
  • в містечку Арона до мене підбіг знайомитись пітбуль та дружньо пошкрябав мою ногу через штанину. І залишив добрячі подряпини на шкірі, при цьому тканина штанів залишилась без пошкоджень!

Виробник не вказав, але тканина має UF протекцію – більшість часу перебував на сонці, при цьому проблем з опіками не було.

Матеріал має один ґандж – кашлатається в місцях майбільшого тертя – на входах в кишені та місці, де прилягає заплічник. Але Турбат стверджує, що усуне це в наступних випусках. (Оновлена тканина у всіх моделях з 2017 року, – Ред.)

Завдяки щільному плетиву, штани відмінно справлялись із вітрозахистом – в океані завше дмухав чималий вітерець. Я одягав куртку-непродувайку та додаткове поло з довгим рукавом, при цьому ногам було комфортно та коліна не мерзли).

Анатолій в штанах Tavpysh 2 в 1 під час переходу на яхті

А при попаданні океанської води, за рахунок товщини (а, швидше, тоньшини)) та ріп-стоп плетиву, волога розподілялась по площині та штани швидко висихали.

Колір: на моніторі виглядають дуже світлими, і мав побоювання щодо швидкості забруднення. По факту ж вони світло-оливкові, на літо практичні – пилюки не видно, завдяки щільному та гладкому плетиву бруд погано пристає і так само легко очищається вологою ганчіркою. Не вигорають.

Окремий плюс – як правило, найбільше брудниться низ штанин – відстібнув та сполоснув,- от і вирішив проблему.

Фурнітура: На блискавках та ґудзиках маркування немає, але проблем із їх функціоналом не виникало. Ґудзики на зазок мілітарних пришиті на стрічку – це підвищує міцність з’єднання та створює невеликий “амортизаційний” ефект. Бонус – запасний ґудзик та стрічка.

Кишені – 4 шт.: передні із зручним входом, проте мілкуваті – постійно переживав, чи не випаде смартфон при задиранні ноги на схилах. І таки раз упав, правда я при цьому лежав на лавці)

  • 1 задня на блискавці – спокійно вміщує паспорт, гаманця тощо.
  • 1 бокова на ґудзику та блискавці – надійне місце для документів.

Як на мене, підкладку кишень можна зробити із сітки для кращої вентиляції та відводу тепла із пахової зони влітку (тут суцільна тканина).

Окремо відзначу якість швів – обкладинка паспорту із металічними кутниками добряче впиналась в шов бічної кишені,- але обійшлось без видимих пошкоджень.

Покрій:

  • Зручні, анатомічний покрій зони колін – при присіданні опору штанів не відчував;
  • Доволі просторі, проте не мішкуваті;
  • Невисокі в талії;
  • Низ штанин, як на мене, широкуватий, проте це сприяє кращій вентиляції влітку.

Загальні враження: Провів 10 днів в різних кліматичних та фізичних умовах: мороз, яхтинг та вплив агресивної океанічної води й ультрафіолету, трекінг Канарськими островами і випробовування чагарниками, гострим вулканічним камінням і місцевими собаками. Турбат Тавпиш мене не підкачали – справно перенесли всі негаразди, охайно виглядав після різноманітних пригод та оказій, почував себе зручно та вільно. Прості в догляді, трансформуються в бріджі – саме то на теплу пору. І що дуже важливо, пошиті в Україні!). Маленькою ложкою дьогтю є мілкуватість передніх кишень, але це стосується тільки смартфону.

Мандруй легко! 😉

Джерело: zaplichnyk.blogspot.com

Один Коментар
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *