Український бренд Turbat потішив черговою новинкою – двомісним сучасним наметом Shanta. Фактично це майже копія флагмана усієї лінійки неметів Turbat –  міцного та легкого Latundr. Чому майже? Шанту зробили доступнішою по ціні (за рахунок простіших матеріалів) та покращили, зважаючи на відгуки користувачів Latundr.

Turbat Shanta: новий намет топ-категорії

Детальне порівняння зявлених характеристик виглядає так:

Shanta Latundr
Зовнішній тент: 68 D поліестер WR 3000 мм 40D силіконізований нейлон Double Rip Stop , 3000 мм
Внутрішній намет: 68 D поліестер ВR 20D поліестер Rip Stop BR
Підлога: 68D поліестер 5000 мм 40D нейлон Double Rip Stop 10000 мм
Каркас: дюралюміній T6 Ø 8.5 мм
Внутрішні розміри: Д х Ш х В 210 х 125 х 105 см. 210 х 110 х 105 см.
Вага: 2,35 кг. 1.95 кг.
Вартість: 4 499 грн. 6 678 грн.

Якщо говорити простими словами, то Shanta став ширшим на 15 см., важчим на 400 г. та доступнішим на 2 179 грн. Обидва намети мають хабову конструкцію, яку придумала фірма-виробник дуг DAC. Її активно використовують визнані лідери outdoor-індустрії. Зважаючи на ці параметри, новинка Shanta беззаперечно заслуговує на увагу.

Намет Turbat Shanta на хребті Шанта Свидовецького масиву у Карпатах

Тож я вирішив взяти її в мандрівку хребтом та полонинами до Кукула. Погода сира – дощі давали мало просвітку сонцю. Те що треба, щоб перевірити намет.

Пакування

Тішить, що чохол продуманий – не завеликий, але і не затісний – при збиранні не потрібно вправлятись у впіханні нєвпіхуємого 🙂 Матеріал і колір – ті ж, що й тент. Окрім лого, я б добавив ще й схему з розмірами намету (як на сайті) – в колективній мандрівці зручно буде визначати по габаритам, хто до якого намету повинен потрапити. Ручка на чохлі розташована знизу, хоча як на мене – краще, коли збоку. Загальні габарити у спакованому стані –  50 х 13 см.

Спаковані пончо Molfat та намет Shanta

Ще один плюс до карми – чохол для дуг одразу ж містить кишеньку для кілків. Не потрібно зайвий раз шукати. Менше шансів забути чи загубити кілки. Для зручності, і чохол, і кишенька мають сіру стрічку-відтяжку. Молодці, продумали дрібниці!

Кілків всього 8. 4 по-периметру, 2 на тамбур і 2 на бокові відтяжки. Цілком достатньо для більшості карпатських походів. Якщо ж збираєшся на Кавказ і далі – варто взяти додатковий набір розтяжок і кілків Turbat Viter.

Кілки відмінні. V-форма надійно тримає кілок у більшості типів грунтів, не дає йому прокручуватись чи “вилізти” нагору. Кілки зроблені з алюмінію. Важать всього по 11 г., мають вирізи під шнур та отвір для петлі, за яку зручно витягати із землі.  Щоправда, в інших оглядах бачив, що петельки присутні, а в моєму ж тестовому – ні. Сподіваюсь, це лише в моєму.

Каркас

Основна перевага Shanta – хабова конструкція із поперечиною на верхній точці каркасу. Це створює великий внутрішній простір! Окрім того, всі дуги поєднані в один “скелет” за допомогою з’єднань-хабів (що і дало назву конструкції).

Це суттєво спрощує та пришвидшкє розкладання складання. Особливо корисно, коли надворі ллє дощ. Про переваги дюралєвих дуг над скловолокном у міцності й вазі і так все зрозуміло, тож повторюватись не буду. Але зверніть увагу, що у наборі відсутній ремкомплект і трубка-з’єднувач.

Внутрішній намет

Почну з підлоги. Товщини поліестеру 68D достатньо, щоб обійтись без футпринту (додаткової підстилки). Водонепроникний матеріал матеріал з показником 5000 мм. немаркого кольору переходить в стіну на висоті 15 сантиметрів від землі. Далі йде 30 см цього ж матеріалу, але вже без водовідштовхувального просочення, призначений для захисту сплячих від вітру. У верхівці – сітка, що забезпечує вентиляцію та вихід випарів. Всі місця навантажень посилені подвійним матеріалом та додатковими швами.

Все це кріпиться до опорних точок каркасу за допомогою дюралевих яскравих скоб із стяжками, а по висоті – пластиковими J-гаками. До речі, перевіряв їх на морозі – пластик відмінно тримається. Гаки тугі і спочатку треба постаратися, щоб їх зафіксувати у 2-а кліки.

Вхід

У Shanta два аркових входи – з кожного боку намету. Потрібно слідкувати, щоб у розкритому стані не падали назовні та не бруднились. Великі, при бажанні можуть сісти поруч двоє, не дуже тиснучись одне до одного. Все ж таки, мені більше подобаються краплевидні дверцята із відкриттям в сторону, як в тій же Турбатівській Руні чи Audi A6.

Простір

О, це, без сумніву, козир Shanta! Ширина спальні – 125 см. В сумі з досить широкою стелею це дозволяє двом мешканцям запросити ще 2-3 туристів, і сидячи перечикати негоду за грою в інтелектуальні карти чи підкріпитись чимось смачним, приготовленим в одному з 2-ох просторих тамбурів. І все це без горблення та скоцюрблення!

А довжина 210 см. дозволяє випростатись високорослим мандрівникам, при цьому над головою нічого нависати не буде! А взимку взуття можна втягнути досередини під ноги, не давши задубіти у тамбурі. Це повноцінний 2-місний намет, де навіть широкоплечим хлопакам буде не тісно (на відміну від Латундр). Але і не 2+1, хоча при крайньому випадку 3 валетом помістяться (мав таку пригоду раніше в Криму в наметі такої ж ширини).

Кишені

Жирний плюс розрбниками за внутрішні кишені. Їх аж 8, в кожному куті по 2! Плюс ще й петелька під стелею. Зручно розфасовується вся необхідна дрібнота і навіть малі речі для сушки. При цьому кишені достатньо глибокі та розташовані так, що навіть заповнені не будуть заважати при спанні чи сидінні, і не тиснутимуть на голову, як у варіантах із підвісною поличкою.

Цю перевагу ви особливо особлико оціните, якщо вам доведеться стояти табором тривалий час. До того ж, ліхтарик можна класти у верхню кишеню світлом вгору, що створить м’яке освітлення намету. З моєю пристрастю до кишеньок (в одязі, авто…), я однозначно в захваті!

Верхній тент

Тканина верхнього тенту 68 D поліестер WR 3000 мм. Точаться дебати між прихильниками світлих та темних кольорів. Зазначу тільки, що даний світлозелений добрий тим, бо на ньому практично не видно підсохшого бруду, якого, за час тривалої мандрівки не уникнути. Фіксується тент до каркасу теж червоними алюмінієвими скобами на стропах із пластиковими пряжками YKK – під низ скоб внутрішнього намету аж до закінчення дуг.

Тентом можна побавитись – зняти з половини каркасу, а то й зовсім. Чи навпаки – поставити без внутрішнього намету як захист від сонця чи як легкохідний варіант. Все залежить від ваших потреб та погоди. Якщо ж скрутити обидві половини вхідного тенту, то отримаєте панорамний огляд на красоти (сподіваюсь, ви у правильному місці поставили намет?).

Способи використання зовнішнього тенту у наметі Turbat Shanta. Фото: propohody.com

Повторюся про широкі арочні внутрішні дверцята, тож з комфортом можна сидіти всередині ніжками назовні, обіймаючи подругу та споглядаючи захід сонця… Для використання в сурових умовах пришиті ще стропи по кутах схилів намету для кріплення додаткових відтяжок.

Тамбур

У Shanta дві чималенькі “веранди” шириною по 60 см. Тут не те що заплічники, а й велосипеди помістяться! Так що хлопці на біциґлях* – для вас саме те! І готувати зручно – нема остраху зачепити тент чи пальником підпалити житло. У поєднанні з простором внутрішнього намету, Shanta надає чудовий комфорт перечікування негоди чи тривалої стоянки.

Вентиляція

На торцях Shanta є по вентиляційному віконечку із сіткою, що підпитаються стійкою. Звісно ж, при потребі їх можна закрити. Зважаючи не те, що тентові блискавки мають по два бігунки, є можливість привідкрити входи зверху для додаткової вентиляції чи, щоб глянути яка погода надворі. Практика показала, що, вентиляція добра. Мандрували в сиру погоду, але тепло не видувало, водночас надмірного конденсату не було.

Якість

Пошито відмінно – шви рівненькі, ніде нічого не стирчить. Фурнітура теж відповідна: YKK, відтяжки та хлястики 1,8 мм. оранжевого кольору із світловідбивними смужками, що вже стало стандартом Turbat. Вся фурнітура продумана і підібрана з мінімальною вагою. Всі місця із підвищеним навантаженням посилено додатковим матеріалом та швами. Спеціально не рвав, але певен, що вітрові/снігові навантаження витримають.

Підсумовуючи

Turbat Shanta – вдала золота середина. Якщо Runa 2 для тих, хто мандрує нечасто та недовго і чутливий до вартості, а Latundr – для професійних туристів, для яких важливі мінімальна вага та об’єм, то Shanta запропонує простір, комфорт та якість за прийнятну ціну, для тих, хто подорожує багато і тривало. До речі, в ньому використали ті ж матеріали, що й у Runa 2 (окрім каркасу).

Намет Turbat Shanta на хребті Шанта Свидовецького масиву у Карпатах

Перевірена конструкція, просторий внутрішній намет, великі тамбури, місткі кишені, увага до дрібниць, якість виконання – все це заслуговує на оцінку відмінно в даній ціновій категорії. Приємно те, що розроблений намет в Україні.

Додатковою приємністю була б наявність ремкомплекту та відкидний вбік вхід внутрішнього намету. На жаль, на сайті не знайшов гарантійного терміну від виробника – сподіваюсь, він є і тривалий.

*біциґля – велосипед (закарпатською)

Мандруй легко!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *