Не кожного дня доводитися писати огляд на намет, який придбав собі, як тільки він вийшов, і так само не кожного дня доводиться писати огляд на намет, який розкупили через три місяці після появи і все одно наші читачі цікавляться коли буде його огляд. Так, це все про намет Turbat Shanta Pro, старшого брата минолорічного бестселлера Turbat Shanta.  Отже сьогодні спробуємо розібратися, чому покупці  настільки швидко змели цей намет з полиць магазинів. 

Чому Shanta Pro?

При виборі будь-якого туристичного спорядження, я керуюся великою кількістю іксів: це і співвідношення ціна/якість, і вага, і зносостійкість, і практичність, і звісно, які емоції у мене викликає ця річ, чи хочеться з нею кудись подорожувати. Знаючи, що догляд за спорядженням не є моєю сильною стороною, намагаюся не обирати ультралегкі варіанти, щоб потім не шкодувати за дірками, які були б наслідком моєї необережності.

Коли дізнався, що Turbat планує випустити намет хабової конструкції з потовщеним дном (в даному випадку – 68 d) та полегшеним верхом (20 d) відразу додав його в свій список очікування. Чому так? Все дуже просто, часто бренди, які досягають позначки 1,5 кг ваги на двохмісний намет, потім змушені комплектувати його додатковим футпринтом, щоб зберегти тонке дно від механічних пошкоджень, що додає близько 250-300 г до ваги і ще 1,5 тис.грн до намету, який і так коштує близько 12-15 тис.грн. Звісно, навіть, у такій комплектації користувач все одно відіграє 300-400 г у Turbat Shanta Pro (2.1 кг), але доплатити за таке полегшення доведеться вдвічі.

Порівнював новинку від Turbat з наметами від Kelty (TN 2, Dirt Motel 2) та від Sierra Designs (Meteor 2) – всі вони мають вагу наближену до 2 кг, і знаходяться в приблизно одній середній ціновій категорії. У всіх трьох американців, була непогана конкурентна перевага – дуги від DAC. Признаюся, на рівні емоцій мені б хотілося мати намет з дугами від цього бренду, але зрештою практичність переважила. Справа в тому, що всі намети, якими я користувався до цього, жили 6-8 років, і заміна відбувалася не через проблеми з дугами, а через те, що заводська проклейка за цей час встигає деградувати, і тоді або переклеювати, або віддати родичам для пікніків. Тобто різниця між звичайними алюмінієвими дугами та дугами DAC (хоча останні в руках тримати дуже приємно) не настільки визначальна, як між алюмінієвими та файбергласовими (скловолокно) ці за 3-4 роки експлуатації часто тріскалися, додаючи головного болю з ремонтом.

Специфікація та огляд у гірських умовах

Технічні характеристики Shanta Pro:

Місткість: 2 осіб
Вага у повній комплектації: 2100 г
Кількість входів: 2
Розмір внутрішнього намету: 210 х 125 х 105 см
Зовнішній тент: 20D Silicone Ripstop Nylon 3000 мм
Внутрішній намет: 20 D Polyester ВR
Дно: 68D поліестер 10000 мм
Дуги: дюралюміній 8,5 мм
У комплекті 8 кілків.

Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro

Загальний вигляд

В липні випала гарна нагода протестувати цей намет у національному парку Ретезат, що в Румунії. В це місце вирушив разом з Gorgany Bus, про що ще буде більш розгорнута розповідь незабаром. Відразу скажу, що поки мені не довелося опинитися в штормових умовах з Shanta Pro, але доволі вітряні другий день та ніч походу показали, що зі стійкістю до вітру у цього намету все гаразд.

Про колір. На головному сайті Gorgany один з користувачів лишив відгук стосовно активного кольору тенту, який приваблює комах. На мою думку, це є проблемою, тільки, якщо ви забули закрити внутрішній простір. Якщо ж ні, сітка не пропустить небажаних гостей. А ось, чи надихатиме такий намет підняти свою п’яту точку і вирушити з ним в подорож? Мене – однозначно, так. І так, в моєму випадку, саме колір був одним головних критеріїв вибору. Ми живемо в час коли вже мало кого здивуєш легким зносостійким наметом, а ось наметом, який буде помітний і в тумані, і не губитиметься серед десятків світових брендів, це вже вагома заявка на успіх.

Доволі зручно те, що намет без проблем ставиться однією людиною, цьому сприяє хабова конструкція дуг, а вірніше однієї дуги, яка формує, щось на зразок екзоскелету на який чіпляється зовнішній тент.

Розробники також передбачили можливість з’єднання з плащем-пончо Turbat Molfar для утворення додаткового подовженого тамбуру, якщо маєте такий плащ, можете використовувати цю опцію.

Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro

Зовнішній та внутрішній тент, дуги

Розмір внутрішнього тенту, як на мене, оптимальний – 215 см на 125 см та з висотою 105 см + плюс два тамбури, для двох людей та їхніх рюкзаків цього більш ніж достатньо. В цьому компоненті виробники просто повторили пропорції успішної моделі Turbat Shanta. Для всіх хто любить максимально ефективно використовувати внутрішній простір наявність 8 кишень буде гарною новиною, мені, зазвичай, достатньо однієї або двох, але це справа смаку. Гачки доволі тугі, однак добре фіксують дуги. Фурнітура від YKK, тому щодо надійності перейматися не доводиться.

Тих хто у всьому любить мати запас міцності потішить, що тут використано 10000 мм просочення дна, нагадаю це 68 d поліестр, який не потребує додаткового футпринта. Верх – силіконізований 20 d нейлон на 3000 мм.

Запитань до провітрюваності також  не виникло. Знаходитися  всередині комфортно. Для тих хто звертає увагу на сіточку, в цьому аспекті все збалансовано, є і тонка верхня частина, і товстіша – нижня.

Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro
Turbat Shanta Pro

Кілки та вітрові розтяжки

У наметі використано 8 товстих алюмінієвих кілків. Виробники передбачили, що бокові відтяжки чіпляються по дві на один кілок.

Висновок та анонс версії Turbat Shanta Pro 2020

Якщо коротко, то як на мене причину успіху цього намету варто шукати в тому, що розробникам вдалося досягнути дуже високого співвідношення в параметрах ціна/якість/вага/зносостійкість. З недоліків, які я помітив, можна сказати, хіба що, про не дуже зручний для використання чохол, який я б радив не радив носити назовні через тонку тканину, яку досить легко пошкодити.

Власне саме цю річ виробники вже планують поліпшити. У наступній версії 2020 року, чохол має отримати форм-фактор конверт або “буріто”, в який значно легше пакувати намет і зручніше транспортувати. Окрім цього дно замість зеленого кольору має стати терракотовим. Очікується він у березні 2020 року.

UPD. Читачі написали про два входи Meteor 2 і TN 2 – виправив.

 

  1. Брав у брокат молодшого брата (Shanta без приставки PRO). Загалом наметом дуже задоволений окрім одного великого але: користуватись кілками такого формату (а вони ідентичні зі старшим братом) виявилось дуже не зручно у моменти коли потрібно прикласти значних зусиль щоб його встромити у землю. У цьому випадку зробити це рукою майже неможливо (немає точки опори яка не прагни продірявити тобі руку), ногою уже легше, проте постійно переслідує відчуття ніби я ось-ось продірявлю або пошкоджу собі підошву.

    1. Юрій Шушкевич

      Так, більша площа такого кілка вимагає більших зусиль для того завести його в землю, однак, і тримається він там значно краще, в порівнянні із класичним тонким із дешевших серій. У вітряних місцях це може бути солідним плюсом, хоча погоджуюся, на каменистій поверхні, доводиться добряче повозитися, щоб прилаштувати всі кілки.

  2. Брав намет (не Pro) на прокат в магазині Горгани на поїздку в Ісландію. Загалом – дуже сподобалась конструкція, легкість і швидкість встановлення, дизайн. Але один великий мінус: мембрана внутріньої частини (підлога) промокала майже одразу, якщо її стелити на мокру траву (я не говорю про сильний дощ). На ранок в місцях, де каремат не закривав підлогу, спальник був вологий. Сподіваюсь, що це через те що вона з прокату і експлуатувалась не обережно.

    1. Юрій Шушкевич

      Таке можливо, якщо кимось з тих хто брав в оренду перед вами було пошкоджене дно. Варто після повернення попередити про це працівників магазину, де ви брали намет в оренду, щоб його на ремонтний термін вилучили з оренди та додатково проклеїли.

  3. Користуюсь наметом Shanta другий рік. Влаштовує все, окрім конструкції входу у внутрішню частину – користуватись ним не надто зручно. У того ж намету Runa це набагато зручніше.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *