Пам’ятаю свій перший намет. Це був якийсь no name з польського супермаркету з тонкими фібергласовими дугами, з кумедним “дашком” над входом, куди збиралось дуже багато води після дощу. Важив він більше 4 кг і це було 12 років тому. Тоді ж були перші походи в гори, перший цифровий фотоапарат з 3,1 мегапікселем, перші трекінгові черевики Timberland із секонд-хенду. Але спорядження тоді не мало великого значення, а про комфорт у подорожі я навіть не думав. Важливими були гори, фестивалі, автостоп і далекі “точки Б” на карті. Ці речі залишаються незмінними, проте тепер спорядження дозволяє бачити більше гір, докладаючи менше зусиль.  Намет із супермаркету зазнав краху під час шторму на березі Адріатичного моря.

У часи крутих пригод. Огляд намету Turbat Runa 2

Яке спорядження має бути у тих, хто відкриває для себе світ? Outdoor індустрія рухається дуже стрімко вперед. А знання про те, як зробити свою подорож зручною, комфортною, практичною можна отримати з безлічі джерел, що породжує постійне бажання мати добре та якісне спорядження у туристів з будь-яким рівнем досвіду.

У похід хребтом Красна з Колочави до Усть-Чорна нам дали на тест новий намет від українського бренду туристичного спорядження Turbat — модель Runa 2. Чому я згадував свій перший намет? – Тому що власне ця Runa повернула мене до спогадів про часи крутих пригод. За словами розробників Turbat Runa 2, задуманий як для тих, хто відкриває для себе світ мандрів, так і для більш досвідчених туристів, котрі шукають баланс “ціна-вага-якість”. Виробник класифікує намет як базовий, тобто для використання у не екстремальних умовах. Ну що ж, подивимося на нього ближче.

Характеристики

Все частіше спостерігаю, що вага є одним із вирішальних факторів при купівлі намету. І це не дивно: хто хоче носити на собі зайве?

Заявлена вага Runa 2 — 2,65 кг. Для намету базової категорії це дуже хороший показник.

Перевіримо:

Схоже Runa 2 не буде відрізнятись матеріалами серед наметів своє цінової категорії. Зовнішній тент зроблений з поліестеру товщиною 68D, водовідпірність — 3000 мм водяного стовпця. Також класичні матеріали дуг — армований фіберглас 8,5 мм. Але потішило, що фурнітура і замки фірми YKK, тобто ймовірність, що блискавка скоро почне розходитись, невелика. Проте, як на мене, розробники велику увагу приділили деталям та конструктивним особливостям намету. Глянемо?

Намет зовні

Вперше встановивши намет, з’явилося відчуття, що він високий і вузький. Я звик до свого Salewa Denali 2, який широкий і низький, тому припустив, що намет Runa буде нестійким до вітру. Проте помилився. В наметі передбачено 7 вітрових відтяжок, і я усі одразу використав, адже ми ночували на хребті, і ввечері були сильні пориви вітру. На моє здивування, впродовж ночі намет стояв стабільно, вітер зовсім не заважав нашому сну.

Деталі намету зовні:

Перше на що звертаєш увагу при розкладанні намету — це “кольорове кодування”. Кінці з фастексами для кріплення зовнішнього тенту до дна позначені різними кольорами. Згадайте скільки раз ви перекручує тент навколо, щоб знайти де ж той вхід. Тут все простіше — сірі кінці зліва, зелені справа.

О це мені справді сподобалось. Чохол на кілки і дуги один.  Можна не переживати, чи не загубилась маленька сумочка з кілками під час зборів, чи може ти забув її в друга після минулого походу…

Всі відтяжки добре регулюються по довжині. Деякі з них можна об’єднати з відтяжками тенту і зекономити кількість кілків.

Ширина тамбура в нижній частині — 70 см, що також стандартно. У тамбурі ми легко помістили 50- і 30-ти літрові рюкзаки та взуття. Кут тенту в тамбурі досить гострий, тому речі будуть до нього доторкатись. “Двері намету” можна стандартно відкотити та закріпити, для цього є два фіксатори.

Тепер про фішку цього намету, яка також мені дуже сподобалась. Блискавка на вході має 2 замки згори і знизу. Навіщо? По-перше, ви можете відкрити верхній замок для вентиляції.

По-друге, щоб подивитися, яка погода ззовні, вам вже не потрібно тягнутись рукою до нижнього замка, витираючи собою весь конденсат і роблячи ранкові вправи з йоги.

По-третє. Вам знайоме це відчуття, коли хочеться зранку вилізти з намету, озирнутись навколо, потягнутись, але при цьому не взуватись, а стояти босому всередині? У наметі Turbat Runa ви це можете легко зробити.

Намет всередині

Як я вже згадував, намет доволі високий. Тут можна повноцінно сидіти. Ширина 125 см, тобто це “чиста двійка” і закохані пари це оцінять: третій тут дійсно зайвий. Є відчуття, що до розробки внутрішньої частини намету українські розробники підійшли ґрунтовніше:

Що найважливіше всередині намету?— Саме так, кишені. У Runa 2 є дві величезні кишені з обох боків від входу. В них для експерименту я помістив Jetboil Zip, 230-ти грамовий балон з газом, літрову флягу Salewa та 2 горнятка.

Спальник Trimm Impact також туди без проблем помістився.

На цьому тема кишень не закінчується. Поличка зверху також має 4 кишені. Її ви можете встановити двома способами: кишенями вгору і кишенями вниз. Я встановив кишенями вниз, щоб мати швидкий доступ до телефону (а якщо чесно, то до будильника…) та до ліхтарика.

Над поличкою є петелька для ліхтарика. Також класика.

“Вхідні двері” вузькі і високі. Спочатку мене це насторожило, але ніякої незручності ми не відчули. Навпаки, це, власне, дозволяє визирнути з намету стоячи в середині, про що ми вже згадували.

Також, на перший погляд, внутрішній тент має високий рівень “стінок” і малу частину з сіточки для вентиляції. Хотілося б більше поспостерігати за утворенням конденсату і вентиляцією у різних умовах (одного походу для цього замало). Єдиний висновок у моєму спостереженні —  за поривчастого вітру в наметі було затишно.

Колір внутрішнього тенту сіро-оливковий. В наметі навіть у сонячну погоду темно, але це відчуття в нас було, мабуть, знову ж через наш Salewa Denali 2, в якого середина біла. Очевидна перевага цього кольору — не видно бруду. Часто, коли ви скручуєте вологий намет, весь бруд з підлоги відбивається на сітчастій частині середини. В Runa 2 цей ефект непомітний.

Підсумок

Чи порадив би я цей намет? — Так, порадив би. Мені здалось, що модель Turbat Runa 2 знайде своїх шанувальників. Враховуючи ціну, то Runa 2 більш ніж виправдовує очікування. Він легкий, розроблений з увагою до дрібниць, що дуже важливо у цьому сегменті.

Маріан Стрільців,
від імені блогу tutbuvja.com.ua