У Європу з наметом

Українці продовжуть оцінювати переваги безвізового режиму з Євросоюзом. Припускаємо, що все більше наших громадян відвідають найближчим часом Париж, Відень, Венецію, Амстердам та інші відомі туристичні міста Західного світу. Але по той бік кордону є не лише чистенькі вулиці та красива архітектура. Тут також неймовірна природа куди варто поїхати з наметом! 

Тому, якщо ви вже засмакували переваги вільного туризму, вам неодмінно захочеться помандрувати дикими місцями Європи. Чи дозволена дика ночівля з наметом у Європі? Відповіді “так”, “ні” або “можливо” будуть далеко не вичерпними на це питання, адже залежать від конкретної країни. Відомий outdoor-блогер Джек Клейтон пропонує підказки, які варто взяти до уваги ще до бронювання квитків.

Обов’язково звертайте увагу на такі дані перед мандрівкою, адже наприклад у Швейцарії за дикий кемпінг вам може загрожувати штраф у розмірі 10 000 євро!

Франція

Кемпінг у Піренеях. Фото: Михайло Косяков

Франція зачаровує непройденими стежками. “Дикий” туризм офіційно заборонений, але тут пригодяться певні хитрощі, які допоможуть, якщо зіграти за правилами. Спробуйте пошукати землевласників та отримати в них дозвіл або ж спустіться на манівці подалі від основних туристичних маршрутів.

Місця для кемпінгу, які користуються популярністю серед дописувачів туристичних форумів — Арденни, Морванські вершини та місцини навколо Сент Марі-де-ля-Мер. Якщо ви прокладаєте маршрут французькими Альпами — вирушайте після 7 години вечора і залишайтеся не довше ніж до 9 години ранку, щоб не створювати собі перешкод. Варто пам’ятати, що розпалювання навіть невеликого вогнища строго заборонене у цих місцевостях.

Норвегія

фото: shetland.org

Боже, благослови Норвегію! Дикий туризм у Норвегії відомий вседозволеністю та необмеженістю. Місцеві офіційно керуються правилом “кожен має право”, але варто па’ятати про певні деталі.

Місцеві закони чітко розділяють межі між землями сільськогосподарського призначення (фермерські угіддя, оброблювані поля та присадибні ділянки) і необроблюваними землями. Звісно таборування дозволене лише на некультивованих землях.

Туристи, для яких дикий кемпінг — це стиль життя, повинні не забувати, що за власниками земель залишається право вигнати їх за безлад або нетактовність.

Якщо ви прагнете побачити сонце опівночі у Норвегії, радимо влітку розшукати собі місце для кемпінгу на Лофотенських островах всередині Північного полярного кола. Сподіваємося, зміна режиму вашого сну з переміщенням на північ не затінить захоплення місцевими краєвидами. Лісисті смуги біля озера Согнсван — ще одне місце на півночі від Осло, яке варте уваги.

Греція

Греція строго забороняє на своїх територіях дикий кемпінг. Дуже строго. Такий закон. Грецькі закони настільки суворі, що їх рідко дотримуються. Якщо порівняти цей закон з домашньою рослиною, то вона би уже давно засохла без води.

Це в жодному разі не є рекомендацією, та все ж, ігноруючи цю кримінальну відповідальність, багато туристів залишають манливі відгуки про дикий кемпінг у затінку крислатих дерев і річкові ставки острова Самотракі. Дикий кемпінг і падлбординг теж користуються популярністю навколо острова Корфу.

Південні пляжі острова Анафі і східне узбережжя півострова Пелопоннес — маленький рай, але ця інформація вам не пригодиться, так як дикий кемпінг строго заборонений у Греції 🙂

Ісландія

Кемпінг в Ісландії. Звучить героїчно, чи не так? Вам пощастило, так як Ісландія дає право на дикий кемпінг за умови, якщо ви розставляєете до трьох наметів на одну ніч і навколо немає сигналів, які б не дозволяли цього успішно зробити. Також місце під табір повинне залишитися таким, яким воно було до таборування. Також в країні є багато спеціально облаштованих, платних кемпінгів.

Ісландська кільцева дорога — одна з найбільш захоплюючих автомобільних поїздок на Землі. Чому б не орендувати хорошу тачку в Рейк’явіку, спакувати намети і вирушити в автомобільну пригоду?! Прямуйте, досліджуйте, відкривайте! (Детальніше про подорож до Ісландії з рюкзаком читайте у нашому матеріалі, – ред.)

Естонія

Естонія дозволяє, а в деяких частинах країни навіть популяризує та заохочує кемпінг. Як правило, потрібно роздобути дозвіл у землевласників, але якщо ви тримаєте таборову територію в чистоті, то імовірно вам вдасться уникнути бюрократії.

Острів Сааремаа облаштований зручними місцинами під кемпінг із безліччю дерев. Пляжі на півночі острова поблизу селища Муріка залишаються незмінним фаворитом серед туристів. Національний парк Лахемаа— надзвичайно мальовнича  лісиста територія — ідеальне місце для піших прогулянок. І насамкінець, якщо ви, все-таки, бажаєте строго слідувати законам, то весь острів щедро всіяний місцями для ораганізованого таборування.

Іспанія

фото: youtube.com/GoSeaKayak

Іспанія в більшості випадків не перешкоджає розвитку вільного туризму. В той же час тут строго заборонене розведення вогнищ, так як лісові пожежі вже давно стали болючою місцевою проблемою. Тому за жодних обставин не розпалюйте вогнище, це потягне величезні штрафи навіть якщо ви добре за ним доглядаєте.

Закриті відлюдні пляжі вздовж узбережжя, військові зони і платні кемпінгові локації до ваших послуг за умови дотримання порядку і правил. Національний природний парк Сьєрра-Невада — відмінне місце для таборування за умови дотримання вимог: намети можна ставити лише за годину до заходу сонця і згорнути намет потрібно впродовж години після сходу сонця; намет можна розбивати не нижче ніж 1600 м, не ближче ніж 500 метрів від інфопункту та дальше ніж 1000 м від асфальтованої дороги. За можливості тут варто подбати про письмовий дозвіл.

переклад з англійської Дзвінки Набитович

Редакція GorganyPRO готує більше матеріалів про кемпінг, походи та природні пам’ятки які варто відвідати у Європі. Якщо ви готові поділитися власним досвідом у цих питаннях, пишіть. Разом надихнемо людей мандрувати з наметом!

3 Коментарі
  1. Добрий день, підкажіть а в Австрії, є якісь обмеження на встановлення намету, і чи можливо хтось знає місця де є безкоштовні кемпінги. Дякую)

    1. Roman Baluk

      Ставити намет надико заборонено. Але якщо вас, наприклад, застала ніч в лісі (за межами національного парку чи заповідника) то ви можете переночувати одну ніч під тентом або у невеликому наметі. В таких випадках може бути потреба пояснити свої дії рейнджерам чи місцевим, які будуть питатися. Заглом докладніше про кемпінг в Австрії тут https://outdoors.stackexchange.com/questions/1885/am-i-allowed-to-sleep-in-the-wild-in-the-austrian-alps.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *