Журналістка Нового каналу, авторка та ведуча програми «Європа за копійки» Марія Себова ділиться власними лайфхаками про те, як організувати бюджетну подорож старим континентом. Ці поради та список ресурсів допоможуть суттєво здешевити транспорт, проживання та інші аспекти мандрівного життя.

Європа за копійки: поради для організації подорожі

Авіа

Загальні правила:

  1. Усі авіаквитки необхідно купувати по вівторках після 15:00. Тоді ціни найнижчі.
  2. Попереднє правило працює, якщо купувати квитки не менш як за 6 тижнів до мандрівки. Бажано ще раніше.
  3. Майже у кожної авіакомпанії на сайті є “low fare calendar”, де вказані найнижчі ціни за різними напрямками. Головне знайти цей розділ. Також рекомендую дивитися декілька версій сайту на різних мовах. Часто для різних національностей ціни також відрізняються.
  4. Я завжди купую квитки на офіційних сайтах авіакомпаній. Але додатково завжди перевіряю співвідношення ціна/дата усіх маршрутів на сайтах skyskanner.com, momondo.ua, aviasales.com.ua, kiwi.com, azair.com
  5. Також заходжу на сайт matrix.itasoftware.com – це загальна база тарифів, де можна знайти взагалі мінімальний тариф на потрібному напрямку.
  6. Далі заходжу на сайт потрібного мені аеропорту і дивлюсь список усіх авіакомпаній, які літають сюди. Перевіряю їхні офіційні сайти та дивлюсь варіанти стиковок. 
  7. Якщо плануєте подорож кудись далеко за європейськими мірками, наприклад, в Португалію – рекомендую шукати пересадку. Дешеві варіанти зазвичай через Брюссель, Париж або Мілан. Взагалі в Брюссель, за моїми спостереженнями, літати завжди дешево з Варшави (6-8 євро).
  8. Реєстрація на рейс у всіх лоукостів тільки онлайн за 3-5 днів до рейсу. Інакше в аеропорту доведеться платити.
  9. Ручна поклажа, зазвичай безкоштовна. Валіза висотою 55 см. Але треба перевіряти, бо інакше змусять платити на місці 40-60 євро.

Лоукости

  1. Ryanair.com – найдешевші квитки Європою. Бачила навіть акцію від 2 євро. За такими квитками треба полювати. А от за 6-8 євро придбати не проблема, якщо знати де шукати. Отже, заходимо на офіційний сайт у розділ Plan. Далі розділ “Fare finder”. Тут вводимо пункт відправлення та мінімальний бюджет. Сервіс сам знайде для вас місяць та дату, коли ціни найнижчі. Якщо не принципово, куди летіти, а головне дешево – замість пункту призначення залишаємо Anywhere.
  2. Volotea.com – спеціалізується на півдні Європи. Ціни, зазвичай вищі за Ryanair. Але бувають акції й розпродажі квитків від 5, 8 і навіть 1 євро. Головне, його вчасно викупити.
  3. Wizzair.com – нещодавно скасували плату за ручну поклажу (валіза до 55 см). Тому тепер користуватись їхніми послугами знов стало дешево.
  4.  Vueling.com – Іспанія
  5.  Transavia.com – Нідерланди
  6.  Brusselsairlines.com – Бельгія
  7.  flypgs.com – Туреччина
  8.  meridiana.it – Італія
  9.  aegeanair.com – Греція
  10.  easyjet.com – вся Європа

Автобуси

  1. Flixbus – маршрути всією Європою і нещодавно зайшов на український ринок
  2. Eurolines – вся Європа
  3. PolskiBus – всередині Польщі та з Польщі у Європу (часто продають акційні квитки від 1 злотого + ще 1 злотий треба платити за бронювання).
  4. RegioJet – Чехія, Австрія, Словаччина. Саме в них купувала квиток за 1 євро з Відня в Братиславу.
  5. Alsa – Іспанія та Португалія

Потяги

  1. LeoExpress – від 14 євро єдиний квиток на автобус та потяг, який довезе зі Львова або Ужгорода у Прагу.
  2. DeutcheBan – німецький перевізник
  3. Trenltalia – італійський перевізник
  4. Renfe – іспанський перевізник
  5. SNCF – французький перевізник

Авто

BlaBlaCar – усім відомий сервіс із пошуку попутників. Рятує у Європі і навіть інколи дешевший за автобуси. Але не довіряйте ціні на сайті, якщо подорожуєте з України в Польщу або Румунію. Навіть якщо на сайті вказана ціна 200-300 грн, потім в особисті повідомлення водії пишуть, що ціна 50 евро. У Європі таких ситуацій не буває – усі ціни співпадають. З особистого досвіду.

Пороми

DirectFerries – на сайті зібрана максимальна кількість компаній-перевізників морем. На один маршрут пропонують ціни і розклад від усіх перевізників.

Додатки для пошуку квитків

  1. GoEuro – головний мій помічник у мандрівках. У пошук вводите пункт А та пункт Б, дату подорожі. І додаток сам шукає усі можливі дешеві варіанти одразу на потяг, літак, автобус та блаблакар. Важливо! Перевіряйте різні дати, бо ціни також можуть відрізнятись радикально. До речі, тут також перевіряю перельоти – додаток моніторить навіть дуже маленькі авіакомпанії.
  2. Rome2rio.com – знов пишете пункт А та пункт Б, а він пропонує усі варіанти автобусів та потягів навіть зі стиковками. І пише компанію, яка обслуговує цей маршрут.
  3. BusRadar – аналог GoEuro
  4. Trainline – пошук потягів Європою

Загальне правило! Підписатись на оновлення хоча б загальних перевізників (автобуси). В них часто бувають розпродажі, тому краще отримувати цю інформацію одразу в листі, ніж постійно моніторити.

Житло

  1. Booking.com – класичний варіант
  2. Airbnb.com – апартаменти, які частіше бувають дешевшими за готелі
  3. Hostelworld.com – спеціалізується на хостелах та кемпінгах. Наприклад, є кемпінг в Римі за 7 евро з басейном Та за 1 і на юГцї. Для таких місць – це нереально дешево.
  4. Hotels.com – дізналась про нього в свого паризького каучсерфера . Він там знаходив готель у Флоренції за 25 евро на двох у центрі. І мова не про хостел, а про красивий номер.
  5. Tripping – додаток, який моніторить усі вищезгадані ресурси з житлом одразу і видає найприємніші варіанти
  6. Couchsurfing.com – мій найкращий друг у мандрівках для #ЄвропаЗаКопійки. Але цим ресурсом теж треба навчитись користуватись. Він схожий на соціальну мережу для мандрівників. Створюєте власний профіль, заповнюєте його англійською. Просите друзів, які вже зареєстровані там, залишити про вас відгук. Від них у цій мережі залежить все. Адже вірогідність, що незнайома людина з іншої країни запросить вас в гості набагато вища, якщо про вас вже хтось написав, що ви класний. І от тепер плануємо подорож. Є три варіанти:
  • Шукаємо кауча у потрібному місті на потрібну дату вручну та надсилаємо запит.
  • Залишаємо повідомлення у групі “emergency couch”. Такі є у кожному місті, але залишати там запити можна лише в останню хвилину перед приїздом, тому достатньо ризикований варіант.
  • Створюємо у себе в профілі PublicTгір, де вказуємо місто, дату та мету мандрівки, розповідаємо про себе. Зазвичай каучам з того міста приходить сповіщення, і бажаючі самі запрошують вас у гості. Цей варіант – найлегший. Краще створити такий допис за 3-4 тижні до подорожі.

ВАЖЛИВО! Нещодавно сайт ввів ліміт – 10 безкоштовних запитів на тиждень. Далі потрібно платити 18 євро на рік за необмежену кількість запитів. Саме тому я перейшла на PublicTrір. Але помітила таку фішку. Якщо залишаєш запит у додатку, а не на сайті, то ліміту немає. Або принаймні мені щастило;)

Корисні додатки

  1. Maps.mе – безкоштовні офлайн карти. Завчасно завантажуєте карту потрібного міста і користуєтесь.
  2. Numbeo – підкаже ціни у потрібному вам місті на транспорт, каву, їжу
  3. ХЕ – зручний конвертер валют, який працює офлайн та може переводити ціни одразу у кілька валют.
  4. Wiffinity допоможе завжди залишатись онлайн. Тут є перелік мереж у потрібному вам місці та паролі до них.

Більше про корисні мобільні додатки для подорожей уже писав блогер Володимир Гринюк.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *