Одяг із натуральним пуховим утеплювачем має багато переваг. Особливо зручними та універсальними є пухові куртки. Через легкість і вражаючі теплозберігаючі показники їх полюблять брати в активні мандри або ж просто носити у місті щодня. Водночас виробники наголошують, що такий одяг потребує особливого поводження та догляду. Тож ми сформували кілька корисних порад, дотримання яких допоможе зберегти властивості та красивий зовнішній вигляд пуховика якомога довше.

Як доглядати за пуховою курткою?

Розпочнемо з того, що пухові куртки – досить складний технологічний виріб. У його основі натуральний пух, який після збору з гусей обробляють та ретельно зважують. Під час пошиття у кожну куртку запихають точно визначену вагу пуху, рівномірно розподіляючи його по комірках з тканини. Це створює характерний «ребристий» вигляд пуховиків. Сумарна вага пуху у куртці визначає її теплоізоляційні властивості.

До речі, український пух давно має добрий авторитет у світі outdoor-спорядження. Його використовують багато світових брендів, наприклад – відомі cвоїми пуховими виробами Mountain Equipment чи Exped. Ним наповнені також куртки українського бренду Turbat. Ще один важливий показник пуху – пружність. В пуху, який використовує Turbat, вона становить FP 750, що підтверджує сертифікат швейцарського інституту IDFL Europe AG.

Не менш важливим елементом пуховиків є тканина. Адже вона повинна бути водночас легкою і тонкою, проте достатньо щільною, щоб не давати пухові вилазити та міцною, щоб не рватися при найменшому навантаженні. Виробники стараються максимально збалансувати усі ці фактори, та все ж зовнішня тканина є досить ніжною. Радимо берегти ваш пуховик від зачіпання об гострі предмети, наприклад кущі в лісі, а також від відкритого полум’я та іскор.

Також зі швів нових пухових курток у перші тижні використання може вилазити невелика кількість пуху. Виробники заспокоюють та просять не хвилюватися, адже це нормальне явище, у процесі якого дрібні пушинки, що опинилися у зоні зшивання, вилазять через дірки швів.

Зовнішній шар тканини часто обробляють легким додатковим просоченням, що захищає її від короткочасного дощу і вологи. Однак використовувати пуховики під сильним, довготривалим дощем не варто. У такому разі на тонкий пуховик одягають мембранну куртку, щоб створити два шари захисту – зовнішній від води, внутрішній – від холоду.

Якщо таки довелося добряче змокнути у поховику, то слід висушити його у такий самий спосіб, як після прання. Про це детальніше нижче.

Як прати пухові куртки

  1. Перевірте кишені, чи у них бува нічого не залишилося, і застебніть усі блискавки.
  2. Злегка протріть куртку вологою ганчіркою, аби прибрати імовірні залишки бруду чи піску.
  3. Виверніть куртку внутрішнім боком назовні.
  4. Намочіть куртку і стисніть її так, щоб вивільнити усе повітря. Потім перекладіть її у пральну машину.
  5. Для прання пухової куртки варто використовувати спеціальний засіб для одягу із гідрофобною обробкою пуху. Наприклад Nikwax Down Wash Direct, Granger’s Down Wash або ж Toko Down Wash. Не рекомендується використовувати пральні порошки, хімічні очищувачі, пом’якшувачі тканини.
  6. Доза спеціального засобу для прання завжди вказується на упаковці.
  7. У пральній машині слід увімкнути режим лагідного прання (для ніжних тканин) та обрати температуру 30 °C і низькі оберти відтискання (400 об/хв).
  8. Використайте функцію сушки при невисокій температурі. У цьому випадку рекомендуємо додати у барабан два тенісні м’ячики, які допоможуть пуху рівномірно заповнити комірки і не нагромаджуватись в одному місці.
  9. Якщо не маєте змоги делікатно висушити куртку у машині, рівномірно розкладіть її на горизонтальній поверхні. Обертайте її час від часу різними сторонами догори, допоки куртка не стане сухою на дотик. Після цього струшуйте її у різних напрямках упродовж 15-20 хв, тримаючи за краї у різних місцях. Це необхідно, аби пух рівномірно розподілився у комірках.

Правила зберігання та пакування

Вироби із пуху вирізняються своєю компактністю у скомпресованому (складеному вигляді). Наприклад тонкі пухові куртки Turbat повністю складаються у власну кишеню, займаючи мінімум місця у рюкзаку. Для цього можна також використовувати компресійні мішки. Однак не рекомендується довго зберігати вироби складеними у такому стані. Натомість варто повісити куртку у більш вільному стані, наприклад, у просторому сітчастому мішку або еко-торбині. Це допоможе зберегти пружність та інші властивості пуху довше.

Для зручності ви можете завантажити брошуру з порадами.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *