Минулого року український туристичний бренд Турбат презентував дво- та три- місні намети Руна, які розраховані на туристів-початківців та тих, хто не планує ночівель в екстремальних умовах. Намети відповідають заявленій цілі: класична конструкція, перевірені матеріали, баланс ціна-якість-вага. І хоча намети 3-сезонні (весна-літо-осінь), я вирішив, що Turbat Runa 2 цілком справиться із соло-походом в Карпати взимку.

Зимовий тест намету Turbat Runa 2

Детальний огляд намету можеш проглянути на сайті Турбат.
Зупинюсь на ключових показниках:

  • вага – 2,67 кг.
  • матеріал верху – поліестер 68D, водовідпірність — 3000 мм. водяного стовпця.
  • внутрішній тент – 68D поліестер BR, верхня частина – сітка.
  • підлога – поліестер 68D, WR 5000 мм.
  • дуги — армоване скловолокно Durawrap 8,5 мм.
  • внутрішня висота – 112 мм.
  • 7 вітрових відтяжок.
  • фурнітура – YKK

Зимовий намет вирізняє вітростійкість, міцність матеріалів та здатність витримувати пориви вітру і вагу опадів (мокрого снігу), утримування тепла (наявність снігової спідниці)…

Стійкість Руни перевірив на вершині г. Тимків Верх (1 227 м.). Незважаючи на видовжену форму та висоту 1,25 м., і те, що фіксував тент не на всі відтяжки, наметдосить стійко та спокійно переніс помірний вітер (до 20 м./с.) та його пориви. Підкреслю, що стояв він на самій вершині, тобто на прямому шляху вітрів.

Намет Turbat Runa 2 на вершині г. Тимків Верх (1 227 м.)

Зверни увагу, що кілочки в снігу не працюють, тому можеш залишити їх вдома. Кріпи до трекпалок, довгих та товстіших дерев’яних палиць, стовбурів ближніх дерев тощо. Бери глибину із запасом. Добре працює, коли палицю закопуєш в сніг, поперечно до натягу відтяжки.

Місця в тамбурі цілком достатньо, щоб приготувати собі їжу на пальнику, захищеному тентом від вітру. Звичайно,зважав, щоб добре зафіксувати балон та не наближати полум’я до матеріалів намету.

На відміну від 3-и сезонних наметів американських брендів (по типу Mountain Hard Wear) і їх наслідувачів, де краї зовнішнього тенту високо підняті для кращої вентиляції та боротьби з конденсатом, Руна має невелику відстань нижніх країв верхнього тенту до снігу / землі. Через це, а також завдяки тому, що внутрішні стінки до висоти 85 см. із суцільного 68D полієстру,- намет досить добре втримує тепло та не дає його активно видувати. При цьому проблем із надмірним конденсатом не виникає. Для кращого збереження тепла не відкривав вентиляційне віконце наніч. А якщо навколо намету ще й зробити невисоку снігову стіну – то тепла ніч і в сильний мороз буде забезпечена.

Потішила зручність та швидкість установки Турбат Руна 2 – погодься, важливо, якщо робиш це один і на морозі)). При цьому вся фурнітура (особливо переживав за пластикові гачки) добре працювали при -8.

Тож наостанок підсумую, що Turbat Runa 2 цілком можна використовувати у зимових походах Карпатами, коли прогноз погоди не обіцяє штормових умов. Витримує помірну вітрову нагрузку та утримує тепло всередині. Намет достатньо надійний і по матеріалам, товщині дуг, і по якості фурнітури. Порівняно легкий та компактний (звичайно, порівнюючи в своїй ціновій та конструктивній категорії). Потішило те, що добре продуманий, зручний та з полегшених матеріалів. Єдина незвичність – це боковий вхід, тобто доведеться перелазити через лежачого під входом, але якщо мандруєш з дівчиною – то це плюс!))
А зважаючи, що намет розроблений українським брендом, який надає гарантію – то гарний вибір для цілорічних нештормових карпатських вилазок.

Мандруй легко! 😉

Джерело: zaplichnyk.blogspot.com

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *